Leczenie Jak zmniejszyć obfitość miesiączki przyczyny. Co znaczy miesiączkujesz nieregularnie i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?

Definicja z ang. How to reduce the abundance of menstruation, z niem. Wie die Fülle der Menstruation zu verringern.

Co to znaczy: Jeżeli w trakcie miesiączki występują u ciebie obfite krwawienia albo miesiączkujesz nieregularnie i dłużej, niż to miało miejsce w przeszłości, prawdopodobnie cierpisz na menorrhagię. Nadmierne krwawienie nie jest normalnym elementem miesiączki i powinno być natychmiast leczone. Jeżeli obfite miesiączki zaobserwowałaś u siebie częściej niż dwa razy, koniecznie udaj się do ginekologa w celu ustalenia leczenia. Są jednak naturalne metody, które dodatkowo pomogą ci zmniejszyć obfitość miesiączki. Poniżej znajdziesz listę suplementów, których zażywanie pomoże zatrzymać zbyt obfite krwawienie.
krok 1
Żelazo. W trakcie krwawienia z twojego organizmu usuwane są duże jego ilości. Nadmierne krwawienie sprawia, iż braki tego minerału mogą być dla twojego organizmu szczególnie dotkliwe. Zażywaj więc multiwitaminy albo inne suplementy zawierające duże ilości żelaza, aby stale utrzymywać jego liczba na odpowiednim poziomie. Zbyt niski poziom żelaza nie tylko wywołuje krwawienie, lecz może być również powodem menorrhagii, więc lepiej zadbaj o to zawczasu.
krok 2
Cynk. Jest bardzo ważny dla kobiecego układu rozrodczego. Jego odpowiedni poziom pomaga utrzymać równowagę hormonalną.
krok 3
Wit. A. Zarówno w czasie obfitych krwawień, jak i na co dzień, potrzebujesz antyoksydantów. Ich doskonałym odpowiednikiem jest wit. A. Przeciwutleniacze znajdziesz również w owocach i warzywach, na przykład w marchewce. W połączeniu z żelazem i miedzią wspomagają produkcję czerwonych krwinek, a więc tego, co jest ci w najwyższym stopniu potrzebne, gdy tracisz wiele krwi. Badania wykazały, iż niedobór witaminy A jest powszechny u kobiet cierpiących na obfite miesiączki.
krok 4
wit. C. Jedz wiele cytrusów i spożywaj tyle witaminy C, ile tylko dasz radę, gdyż jej niedobór prowadzi do bolesnych skurczów w trakcie krwawienia. wit. C nie tylko jest przeciwutleniaczem, lecz wspomaga również mechanizm trawienny, redukując skurcze prowadzące do bólów miesiączkowych.
krok 5
wit. B Complex. Pomaga wątrobie przekształcić estrogen do mniej szkodliwych postaci. Rozbija również kwasy Omega-6, które później zostaną wykorzystane poprzez organizm do produkcji prostaglandyn, które ostatecznie prowadzą do stopniowego zmniejszania się krwawienia w trakcie menstruacji.
krok 6
Podsumowując, wszystko co musisz zrobić to zdrowe odżywianie się i zbalansowana dieta. W połączeniu z zaleceniami lekarza z czasem obfite krwawienia powinny ustąpić.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.