Leczenie Jak żyć z astmą przyczyny. Jak leczyć uwagę do szczegółów, można zapewnić sobie (albo.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak żyć z astmą?

Definicja z ang. How to live with asthma, z niem. Wie leben mit Asthma.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ŻYĆ Z ASTMĄ: Życie z astmą może być nie lada wyzwaniem, lecz jeżeli przykłada się należytą uwagę do szczegółów, można zapewnić sobie (albo swojemu dziecku) normalne, aktywne i zdrowe życie.
Podstawową rzeczą jest pozytywne podejście do problemu astmy i odpowiedni styl życia, umożliwiający kontrolę ataków i ograniczenie ich wpływu na codzienne wymagania. Na profilaktykę astmy muszą składać się przede wszystkim: zmiana otoczenia do minimum ograniczająca napady astmy, leki zapobiegające tym napadom i procedury powiązane z postępowaniem na wypadek ataków duszności. Dokładnie omów wszystkie te przedmioty z lekarzem pulmonologiem. Oto kilka dodatkowych wskazówek, które powiedzą ci jak żyć z astmą.
krok 1
Życie z astmą jest wiele łatwiejsze, gdy posiada się odpowiednią wiedzę.
Im więcej wiesz na temat astmy, jej objawów, przyczyn i sposobów zapobiegania jej, tym lepiej będziesz mógł o siebie zadbać.
Dowiedz się, jak właściwie używać przepisanych ci leków. Przeczytaj, kiedy i jak je zażywać, jakie są ich konsekwencje uboczne i jaki wpływ mają na ataki astmy. jeżeli używasz inhalatorów, dowiedz się jaki sposób należy je podawać.
Ustal czynniki, które wywołują u ciebie ataki astmy i naucz się ich unikać. Czynniki te różnią się w zależności od osoby, więc ich dokładne zidentyfikowanie może zająć trochę czasu. Pomocny może okazać się szczególny dzienniczek, gdzie notuje się ataki i alergeny, które je spowodowały.
krok 2
Nie pozwól, aby astma zmieniła twoje codzienne życie.
Pamiętaj, iż można żyć zdrowo i aktywnie nawet mając astmę. Cierpiący na tę chorobę mogą w momencie obecnej wykonywać praktycznie te same czynności, co ludzie zdrowi, wliczając w to sporty wyczynowe. Wielu medalistów olimpijskich choruje na astmę.
Najważniejszą rzeczą, na którą musisz uważać, tak aby żyć normalnie, jest unikanie czynników wywołujących napady duszności. Zmiana środowiska, mająca na celu wyeliminowanie tych czynników, może nie być łatwa, lecz z pewnością jest opłacalna.
krok 3
Naucz się błyskawicznie reagować na ataki astmy.
Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż nawet ludzie przyjmujący często leki na astmę i unikający czynników wywołujących ataki, mają okazjonalne napady duszności. Z tego powodu niezmiernie ważny jest plan działania na wypadek wystąpienia takiego ataku. Gdy tylko rozpoznasz pierwsze jego objawy, natychmiast reaguj, na przykład przyjmując dawkę inhalatora. Oczywiście, niewykluczone są także pewne ograniczenia, na przykład nie uprawianie sportu na zewnątrz w godzinach porannych, gdyż stężenie pyłków w powietrzu jest wówczas największe ( jeżeli jednym z twoich alergenów są pyłki).
krok 4
Rady ułatwiające dzieciom życie z astmą.
Życie z astmą może być wyzwaniem, szczególnie dla małych dzieci, którym ciężko zrozumieć, czemu nie mogą robić wszystkiego tak, jak ich rówieśnicy. Możesz jednak zrobić kilka rzeczy, które pomogą twojemu dziecku normalnie funkcjonować:
- Ustal z lekarzem plan działania na wypadek ataków astmy i naucz się go.
- Porozmawiaj z dzieckiem o jego chorobie i powiedz, jak sobie z nią radzić.
- Chroń dziecko przed skutkami biernego palenia, zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych.
- Podejmij kroki, które uchronią dziecko przed wpływem popularnych alergenów, takich jak pyłki, kurz, roztocze, czy sierść zwierząt.
- To, iż twoje dziecko ma astmę, nie znaczy, iż nie może być aktywne. Upewnij się więc, iż bierze udział w codziennych grach i zabawach z rówieśnikami.
- Poinformuj o chorobie twojego dziecka jego nauczycieli, opiekunów i trenera. Daj im także kopie instrukcji postępowania na wypadek ataku duszności.

Lekarz Internista: JAK ŻYĆ Z ASTMĄ; WIE LEBEN MIT ASTHMA; HOW TO LIVE WITH ASTHMA;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.