Leczenie Jakie są przyczyny puchnięcia nóg przyczyny. Co znaczy przestrzeniach międzykomórkowych.

Czy pomocne?

100% pozytywne
5 głosów

Jakie są przyczyny puchnięcia nóg?

Definicja z ang. What are the causes of leg swelling, z niem. Was sind die Ursachen für geschwollene Beine.

Co to znaczy: Obrzęk i opuchlizna nóg i stóp są powiązane z nagromadzeniem płynów w przestrzeniach międzykomórkowych. Na początku to jest denerwujące, lecz z czasem może prowadzić do poważnych problemów. Przyczyn opuchlizny może być sporo. Różnią się one w zależności od tego, czy opuchnięte są obie kończyny, czy jedna, czy opuchlizna pojawia się rano, czy może w nocy, czy opuchnięta kończyna jest zimna, czy ciepła. Opis poszczególnych przyczyn puchnięcia nóg razem z symptomami towarzyszącymi tym przyczynom znajdziesz poniżej.
krok 1
Chwilowa opuchlizna
W pierwszej kolejności musimy wyeliminować proste przyczyny, na przykład odwodnienie, spożycie zbyt dużej ilości soli, skutek uboczny zażywania leków albo dieta uboga w białko. Opuchlizna może być również skutkiem zatwardzenia (wypróżnienie powinno następować co najmniej raz na dzień). Jeżeli nie dopatrujemy się naszych problemów w żadnej z wymienionych powyżej przyczyn, należy spojrzeć głębiej i przeanalizować opisane poniżej kryteria.
krok 2
Nerki
Miejsce opuchlizny nóg i stóp jest ciepłe, opuchlizna pojawia się już rano. Opuchnięta jest również twarz, powieki, nabrzmiała zewnętrzna część dłoni. Opuchlizna jest zwykle prawostronna.
krok 3
Zator limfatyczny
Zanim stwierdzisz, iż to on jest powodem, wyklucz wszystkie pozostałe. Opuchnięte nogi i stopy mają normalną temperaturę. Opuchlizna może dotyczyć tylko jednej kończyny. Widoczne są również powiększone węzły chłonne w pachwinach, pod pachami albo na głowie.
krok 4
Problemy z sercem
Kończyny są zimne, opuchlizna rozpoczyna się w okolicach stawów, obejmując stopy. zwykle jest lewostronna.
krok 5
Obrzęk wątroby
Zanim nogi i stopy zaczynają puchnąć, można zaobserwować zwiększenie jamy brzusznej. Miejsce, gdzie znajduje się pępek jest wzdęte, tak, iż sam pępek wygląda jak płaska plamka. W odróżnieniu do opuchniętego brzucha, wszystkie kończyny wydają się na początku szczupłe. Mogą pojawić się problemy z wypróżnianiem. Zatwardzenie regularnie obserwowane jest tuż przed pojawieniem się opuchlizny brzucha.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.