Leczenie Joga na kamienie żółciowe przyczyny. Jak leczyć brzusznej tuż poniżej wątroby. Kamienie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Joga na kamienie żółciowe

Definicja z ang. Yoga for gallstones, z niem. Yoga für Gallensteine.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JOGA NA KAMIENIE ŻÓŁCIOWE: Pęcherzyk żółciowy jest małym organem znajdującym się po prawej stronie jamy brzusznej tuż poniżej wątroby. Kamienie żółciowe to są złogi powstałe z wytrącenia składników żółci. W niektórych sytuacjach kamienie żółciowe powinny być usunięte. Praktykowanie niektórych pozycji jogi może zapobiec ich tworzeniu.
krok 1


Bharadvajasana - skręt tułowia

Bharadvajasana - skręt tułowia
Wg współczesnego mistrza jogi B.K.S. Iyengar'a skręt tułowia jest dobrym metodą na problemy z pęcherzykiem żółciowym. Najpierw uklęknij na macie i usiądź na piętach. Przesuń ciężar ciała na bok w prawo tak, by usiąść pośladkami na ziemi w okolicy pięt. Kolana powinny leżeć w okolicy siebie z boku ciała. Połóż obydwie dłonie na podłodze po zewnętrznej stronie prawej nogi i biodra a następnie wypchnij pierś i mostek w prawo. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.
krok 2


Dhanurasana - łuk

Dhanurasana - łuk
Dhanurasana albo inaczej łuk, może być pomocna w zapobieganiu tworzenia kamieni żółciowych. Połóż się na brzuchu, zegnij nogi w kolanach, sięgnij rękami do tyłu i złap się za kostki. Następnie podnieś do góry uda i klatkę piersiową i pociągnij możliwie jak najwyżej. Wytrzymaj w tej pozycji 1 minutę. Rozluźnij się. Powtórz ćwiczenie 2 razy.
krok 3


Parsva Sarvangasana - joga

Parsva Sarvangasana - świeca boczna
Parsva Sarvangasana, to jedna z odmian świecy. by wejść do pozycji wykonaj świecę a następnie delikatnie i powoli opuść wyprostowane nogi na prawo. Wytrzymaj w pozycji 30 sekund.
Wg ucznia Iyengar'a mistrza jogi Aadil'a Palkhivala ta pozycja może przyczynić się do rewitalizacji i regeneracji pęcherzyka żółciowego.
krok 4


Agnistambhasana

Agnistambhasana
To jest pozycja stymulująca górną część pęcherzyka żółciowego poprzez co usprawnia funkcjonowanie tego organu. Usiądź na podłodze ze skrzyżowanymi nogami dotykając podłogi lewym goleniem. Prawy goleń połóż na lewej nodze i skieruj stopę z goleniem naprzód. Pozostań w pozycji 5 min..

Lekarz Internista: JOGA NA KAMIENIE ŻÓŁCIOWE; YOGA FÜR GALLENSTEINE; YOGA FOR GALLSTONES;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.