Przyczny Diagnostyka, leczenie, profilaktyka osteoartrozy (zwyrodnienia stawów) objawy. Co to jest.

Czy pomocne?

Diagnostyka, leczenie, profilaktyka osteoartrozy (zwyrodnienia stawów) leczenie

Co znaczy DIAGNOSTYKA, LECZENIE, PROFILAKTYKA OSTEOARTROZY (ZWYRODNIENIA STAWÓW):

Diagnoza osteoartrozy (zwyrodnienia stawów) przebiega wg objawów klinicznych i rozmowy. Czasem zmiany wykrywane są przypadkowo na zdjęciach RTG u osób, które nie odczuwają jakichkolwiek choroby.

By zapobiec objawom doktor przepisuje pacjentowi środki przeciwbólowe w różnej postaci i wstrzykuje sterydy i kwas hialuronowy do zaatakowanych stawów. Zaleca się także fizjoterapie w formie kinezyterapii, ultradźwięków czy ciepłolecznictwa, wodolecznictwa, jonoforezy, krioterapii, elektroterapii albo magnetoterapii. Po całkowitym zniszczeniu stawu wykonuje się zabiegi operacyjne przywracające oś kończyny albo palców, korekcję położenia kości i wymianę zniszczonego stawu. Dzięki zastąpieniu stawu protezą coraz rzadziej wykonuje się usztywnienie stawu.

Przedtem należy zadbać o przywrócenie właściwej osi kończyny przy szpotawości albo koślawości. Zaleca się pomiędzy innymi korekcję osteotomią (przeciecie kości). Przy uszkodzeniu stawu należy go jak najszybciej naprawić, dbać o zdrowie, poprawną masę ciała, uprawiać sport. Trzeba nosić wygodne obuwie, siedzieć na prostym krześle i spać na twardym materacu

Leczenie: Diagnostyka, leczenie, profilaktyka osteoartrozy (zwyrodnienia stawów)

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.