Przyczny Jelito cienkie objawy. Co to jest To w nim raczej zachodzi trawienie i wchłanianie pokarmu.

Czy pomocne?

Jelito cienkie leczenie

Co znaczy JELITO CIENKIE:

Jelito cienkie jest długą wąską "rurą" o długości około 5 cm. To w nim raczej zachodzi trawienie i wchłanianie pokarmu. Jelito cienkie złożona jest z dwunastnicy, jelita czczego i jelita krętego. Dwunastnica, rozpoczynająca się od spodu żołądka, przechodzi w jelito czcze i dalej w jelito kręte, które wiją się w środkowej i dolnej części brzucha. Jelito kręte dochodzi nareszcie do jelita grubego. W całym jelicie cienkim substancje trawienne, zwane enzymami, rozkładają zjedzony pokarm. Następnie jest on wchłaniany poprzez ścianę jelita i przedostaje się do krwi.

Budowa jelita cienkiego

Wyściółka jelita cienkiego tworzy tysiące drobnych fałdów, nazywanych kosmykami. Każdy kosmek pokryty jest ochronnym śluzem i posiada liczne naczynia krwionośne, które transportują wchłonięty z jelita pokarm. Kosmki wielokrotnie zwiększają powierzchnię wyściółki jelita, dzięki czemu może ono błyskawicznie wchłaniać strawiony pokarm. najpierw jelita cienkiego kosmki są spłaszczone (tak jak te na zdjęciu). Im dalej końca jelita cienkiego, tym kosmki są dłuższe i podobniejsze do palców.

Działanie jelita cienkiego

Jelito cienkie kończy mechanizm trawienia, ostatecznie rozkładając pokarm na proste związki. Są one następnie wchłaniane do wnętrza ciała poprzez wyściółkę jelita cienkiego. Mięśnie wyściółki przeciskają pokarm poprzez jelito cienkie w procesie zwanym perystaltyką. Pokarm przebywa tę długą rurę pośrodku ok. sześciu godz..
Częściowo strawiony pokarm trafia z żołądka do jelita cienkiego. Tutaj mając już postać papki mieszany jest z żółcią pochodzącą z wątrobą

Leczenie: Jelito cienkie

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.