Przyczny Leczenie raka okrężnicy objawy. Co to jest niestety, nie zawsze są skuteczne. Skuteczność.

Czy pomocne?

Leczenie raka okrężnicy leczenie

Co to znaczy LECZENIE RAKA OKRĘŻNICY:

Istnieje aktualnie sporo metod leczenia raka, które, niestety, nie zawsze są skuteczne. Skuteczność terapii zależy w znacznej mierze od wczesnego rozpoznania. Dlatego celowe jest okresowe poddawanie się badaniom lekarskim, szczególnie po pojawieniu się jednego z wyżej opisanych inicjalnych objawów. W większości przypadków symptomy te nie są wywoływane poprzez raka, a poprzez łagodne zaburzenia , lecz warto jest zawsze wyjaśnić ich podochodzenie, choćby dla uspokojenia się.

Właściwym leczeniem raka okrężnicy jest jego usuwanie operacyjne, nie mniej jednak usuwa się również najbliżej leżące tkanki. Całkowite usuwanie nowotworu jest regularnie możliwe i daje wyleczenie, chociaż chory musi być obserwowany dalej z racji na sposobność nowotworu.

Po operacyjnym usunięciu można stosować jeszcze leczenie uzupełniające. Napromienianie okolicy po operacji z kilku miejsc wiązkami promieniowania koncentrującymi się na okolicy pooperacyjnej niszczy komórki nowotworowe, które mogły pozostać w rejonie po usunięciu gazu. Podobny wpływ ma chemioterapia, gdzie choremu podaje się leki niszczące komórki nowotworowe bez uszkodzenia komórek zdrowych.

Niestety, obie te sposoby leczenia uzupełniającego wywołują również symptomy niepożądane, których spis jest długa. Ich powodem jest niszczenie zdrowych komórek, bo dotąd nie mamy środka chemicznego, który działałby wyłącznie na nowotwór; wszystkie te środki uszkadzają także komórki zdrowe, chociaż w stopniu mniejszym niż nowotworowe

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.