Przyczny Leczenie raka prostaty objawy. Co to jest się sposoby przyjęte przy innych nowotworach.

Czy pomocne?

Leczenie raka prostaty leczenie

Co to znaczy LECZENIE RAKA PROSTATY:

Nie ma specjalnego leczenia raka prostaty i dlatego stosuje się sposoby przyjęte przy innych nowotworach. Leczenie prowadzi urolog. W zaawansowanym raku bazuje ono na chemioterapii w połączeniu z radioterapią. Jeśli to leczenie nie wystarcza do całkowitego zniszczenia nowotworu, to wykonuje się operacje usunięcia prostaty. W większości zaawansowanych przypadków jedynym rozwiązaniem jest usuwanie tego gruczołu. Czasami operacja nie jest możliwa i wtedy choremu podaje się leki o działaniu hormonalnym w celu odróżnienia rozrostu komórek nowotworu.

Niewątpliwie, najlepiej jest zapobiegać postępowi raka poprzez unikanie kontaktu ze związkami rakotwórczymi obecnymi w zanieczyszczonym powietrzu, promieniowania rentgenowskiego i niektórych środków dodawanych do żywności; wskazana jest urozmaicona dieta i uprawianie sportu w celach wzmocnienia ustroju do walki z nowotworami.

Niezbędne jest kontrolne badanie urologiczne, gdyż raka prostaty można wykryć poprzez proste obmacywanie już we inicjalnym okresie powstawania nowotworu

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.