Przyczny Mięsak Ewinga objawy. Co to jest raczej nastolatków. Występuje częściej u chłopców niż u.

Czy pomocne?

Mięsak Ewinga leczenie

Co to znaczy MIĘSAK EWINGA:

Mięsak Ewinga to jest nowotwór złośliwy kości, dotyczy raczej nastolatków. Występuje częściej u chłopców niż u dziewczynek.

Rodziców powinno zaalarmować: strata masy ciała, gorączka, rosnący ból kości i obrzęk w rejonie nowotworu (kończyn albo miednicy). Mięsak Ewinga najczęściej atakuje kości udowe, piszczelowe, ramienia, przedramienia i strzałkowe. Potem może nastąpić opuchlizna, ucisk na kanał rdzenia kręgowego albo patologiczne złamania kości. Regularnie pojawia się anemia i nasilona gorączka.

Leczenie mięsaka Ewinga

Diagnostykę mięsaka Ewinga przeprowadza się na podstawie biopsji guza i badania histopatologicznego. Dodatkowo wykonuje się badanie RTG, MRI i PET.

Leczenie mięsaka Ewinga opiera się na kompleksowej terapii (chemioterapia przedoperacyjna, chirurgiczne usuwanie guza, miejscowa radioterapia i chemioterapia pooperacyjna). Leczenie chirurgiczne nie jest wystarczające, bazuje na wycięciu guza i chemioterapii.
Rokowanie uzależnione jest od wczesnego rozpoznania dolegliwości. Przy wykorzystaniu kompleksowej terapii chory może przeżyć nawet 5 lat
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.