Przyczny Objawy niewydolności krążenia sercopochodnej objawy. Co to jest mniej krwi dopływającej do.

Czy pomocne?

Objawy niewydolności krążenia sercopochodnej leczenie

Co to znaczy OBJAWY NIEWYDOLNOŚCI KRĄŻENIA SERCOPOCHODNEJ:

w okresie trwania dolegliwości niewydolne serce pobiera mniej krwi dopływającej do niego z żył, pojemność minutowa serca maleje, powiększa się ciśnienie żylne, w naczyniach obwodowych tworzy się zastój usposabiający do obrzęków. Niewydolność krążenia doprowadza do pogorszenia ukrwienia nerek (pomniejszenie ilości moczu, zatrzymanie wody i sodu, powiększenie obrzęków) i do gorszego ukrwienia płuc (utrudniona wentylacja, przyspieszenie oddechu). Niedostateczna liczba dostarczanego z krwią tlenu sprawia, ze w tkankach i krwi gromadzą się kwaśne i odpadowe produkty przemiany materii (rozwija się kwasica).

Obraz kliniczny niewydolności krążenia to: duszność, zastój w płucach, obrzęki, nadmierne wypełnienie żył i przesięki do jam ciała. Dodatkowo na skutek zalegania krwi następuje zwiększenie narządów bogato ukrwionych (śledziona, wątroba) a również niedotlenienie tkanek (sinica skóry).

Reakcje przeciwdziałające niewydolności krążenia to: przyrost liczby skurczów serca (wyrównanie słabej kurczliwości), przyrost napięcia naczyń tętniczych (wyrównanie spadku ciśnienia), powiększenie napływu krwi do komór w rozkurczu (większe rozciąganie serca potęguje jego skurcz)

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.