Przyczny Przewlekła białaczka limfatyczna objawy. Co to jest bardziej morfologicznie i.

Czy pomocne?

Przewlekła białaczka limfatyczna leczenie

Co to znaczy PRZEWLEKŁA BIAŁACZKA LIMFATYCZNA:

Przewlekła białaczka limfatyczna pochodzi z komórek bardziej morfologicznie i funkcjonalnie zróżnicowanych. Białaczka związana jest z chłoniakiem złośliwym, który jest regularnie schyłkowym etapem uogólnienia się procesu nowotworowego węzłów chłonnych.

Powód białaczki to niekontrolowany rozkwit limfocytów B we krwi, śledzionie, węzłach chłonnych i w szpiku kostnym. Niestety powody takiego zachowania limfocytów nie są znane.

Ryzyko zachorowania na przewlekłą białaczkę limfatyczną są większe w szczególności u mężczyzn w starszym wieku (po 60. roku życia). Nie można wykluczyć zachorowania na białaczkę w każdym wieku.

symptomy przewlekłej białaczki limfatycznej

Pacjent, u którego stwierdzono przewlekłą białaczkę limfatyczną ma niesprawiające bólu zwiększenie węzłów chłonnych i śledziony i wątroby. Dodatkowo na skórze pojawiają się liczne zmiany - wysypka. Pacjent odczuwa obrzęk kostek, zmęczenie, osłabienie, duszność, niedokrwistość. Początkowo dolegliwość może przebiegać bezobjawowo.

W końcowym etapie dolegliwości można spotkać nacieki nowotworowe na wszystkich narządach. Chory może umrzeć na skutek powikłań, gdyż nieleczona białaczka prowadzi do problemów z krzepliwością krwi, częstych zakażeń i anemii hemolitycznej
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.