Przyczny Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) objawy. Co to jest związana ze zmniejszeniem.

Czy pomocne?

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) leczenie

Co to znaczy PRZEWLEKŁA OBTURACYJNA CHOROBA PŁUC (POCHP):

Przewlekła obturacyjna dolegliwość płuc (POChP) jest związana ze zmniejszeniem przepływu powietrza. To jest wywołane zmianami zapalnymi w oskrzelach, które wywołują ich zwężenie i są powodem przebudowy miąższu płucnego. Wydaje się to być reakcją płuc na gazy, pyły i dym tytoniowy.

POChP rozwija się na tle przewlekłego zapalenia oskrzeli i prowadzi do rozedmy płucnej. Bazuje ona na rozdęciu pęcherzyków płucnych. To jest dolegliwość nieuleczalna. Pomniejszenie przepływu poprzez drogi oddechowe w jej przebiegu jest odwracalne tylko w niewielkim stopniu. POChP trwa sporo lat, ma okresy zaostrzeń wtedy, gdy dochodzi do zapalenia oskrzeli czy płuc.

POChP to najczęstsza dolegliwość płuc, na którą cierpi już powyżej 2 mln Polaków. Regularnie zapadają na nią osoby, które palą bądź paliły papierosy. Ryzyko zachorowania powiększa się także w trakcie przebywania w pomieszczeniach, gdzie występuje działanie szkodliwych pyłów i gazów.

Do możliwych powikłań należą: uszkodzenie serca (przewlekłe serce płucne i niewydolność krążenia), przewlekła niewydolność oddechowa, zatorowość płucna

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.