Przyczny Przyczyny duszności sercowej objawy. Co to jest cierpi na dolegliwości układu oddechowego.

Czy pomocne?

Przyczyny duszności sercowej leczenie

Co to znaczy PRZYCZYNY DUSZNOŚCI SERCOWEJ:

Chociaż przewarzająca część chorych odczuwających duszność cierpi na dolegliwości układu oddechowego, to jednak prócz tego duszność jest częstym symptomem chorób serca. Dla lepszego rozgraniczenia przyczyn duszności warto jest rozpatrzyć osobno duszność występującą nagle i duszność stałą.

Duszność nagła

Duszność nagła występuje nagle w przebiegu chorób, które utrudniają dopływ powietrza do płuc. W większości przypadków powodem duszności są dolegliwości powodujące zmiany w układzie oddechowym. Należy wskazać na astmę, gdzie rozmiar drzewa oskrzelowego jest pomniejszona, zapalenie płuc, obecność ciała obcego w drogach oddechowych, co może doprowadzić do uduszenia się, zapalenia oskrzeli, zazwyczaj powodowane poprzez infekcję, zapadnięcie się płuca w przebiegu odmy opłucnej, a również napady lęku, którym może towarzyszyć uczucie duszenia się.

Duszność stała albo przewlekła

Duszność stała albo przewlekła jest następstwem procesu rozwijającego się przewlekle i etapowo; również bez pośpiechu narasta duszność.

Najczęstsze powody duszności sercowej to przewlekłe zapalenie oskrzeli, dolegliwości utrudniające normalne rozszerzanie się klatki piersiowej przy oddychaniu, brak enzymów umożliwiających normalny przebieg mechanizmów chemicznych w ustroju. W zaawansowanych sytuacjach przewlekłego zapalenia płuc rozwija się rozedma płuc
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.