Przyczny Przyczyny przeziębienia objawy. Co to jest Przeziębienie jest wywoływane poprzez sporo.

Czy pomocne?

Przyczyny przeziębienia leczenie

Co znaczy PRZYCZYNY PRZEZIĘBIENIA:

Najczęstszą powodem przeziębienia jest zakażenie wirusowe. Przeziębienie jest wywoływane poprzez sporo różnych wirusów, które bardzo łatwo rozprzestrzeniają się wśród ludzi. Te łagodne, lecz bardzo zakaźne wirusy najczęściej przenoszą się drogą kropelkową: kiedy przeziębiona osoba kicha, to rozpyla wokół siebie małe kropelki wydzieliny z dróg oddechowych. Wirusy "podróżują" od jednego człowieka do drugiego w tych unoszonych poprzez powietrze kropelkach.

Najprościej można się zarazić tam, gdzie się spotyka wielu ludzi: w autobusie, sklepie, przychodni, przedszkolu, żłobku, zakładzie karnym, szkole... Wystarczy, iż w zatłoczonym autobusie kichnie jeden przeziębiony człowiek - z pewnością po kilku dniach wielu pasażerów pechowego autobusu zachoruje na przeziębienie.

Przeziębieniem można się także zarazić poprzez bezpośredni kontakt z chorą osobą, np. w trakcie uścisku dłoni lub pocałunku.

Wirusy przeziębienia najczęściej atakują wtedy, gdy jest chłodno i wilgotno: późną jesienią, zimą i inicjalną wiosną. W takich porach roku organizm jest najmniej odporny na infekcje, pomiędzy innymi dlatego, iż częste zmiany temperatury ( np. przy wchodzeniu z zimnej ulicy do ciepłego domu) nie najlepiej wpływają na stan błony śluzowej nosa i gardła, a niska temperatura powietrza minimalizuje przepływ krwi poprzez tkanki dróg oddechowych

Leczenie: Przyczyny przeziębienia

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.