Przyczny Rokowanie w leczeniu astmy objawy. Co to jest może w bardzo znaczny sposób ustąpić po.

Czy pomocne?

Rokowanie w leczeniu astmy leczenie

Co to znaczy ROKOWANIE W LECZENIU ASTMY:

Dzięki leczeniu jest na ogół dobre. U dzieci dolegliwość może w bardzo znaczny sposób ustąpić po osiągnięciu dojrzałości płciowej. Jednak niektórzy dorośli chorzy na astmę muszą stale stosować leki przeciwzapalne, by uniknąć nawrotów.

Objęcie chorego opieką szpitalną jest uzasadnione w jednym, rzadkim, ale ciężkim przypadku - stanu astmatycznego. Chodzi o stan, gdzie świszczący oddech i duszność leczone przy użyciu zwyczajnych metod nie ustępują albo ustępują jedynie częściowo. Chory poci się, blednie, jego serce pracuje bardzo błyskawicznie. Ogólnie bardzo źle się czuje. Jeżeli nie następuje poprawa stanu pod wpływem dostępnych środków leczenia, powinno się chorego przewieźć do szpitala, gdzie leki zostaną mu podane dożylnie.

U chorych na astmę cierpiących na zapalenie oskrzeli, aerozole są także mniej skuteczne, gdyż oskrzela są niedrożne, a rozpylane cząsteczki nie mogą dosięgnąć pęcherzyków płucnych. Również i w tym przypadku leki muszą być podawane doustnie, dożylnie po przewiezieniu chorego do szpitala.

Aktualnie leki w formie do wziewów stosuje się "na żądanie", tzn. wtedy, gdy powiększa się na przykład duszność. Okazało się gdyż, iż taki sposób podawania na przykład sympatykomimetyków jest skuteczniejszy od stosowania ich często

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.