Przyczny Serce objawy. Co to jest krew do całego ciała. Chociaż jest mało większe od pięści.

Czy pomocne?

Serce leczenie

Co to znaczy SERCE:

Serce to wydrążona pompa mięśniowa, nieustannie pompująca krew do całego ciała. Chociaż jest mało większe od pięści, przepompowuje pośrodku życia ok. 304 mln litrów krwi. Spore naczynia krwionośne, które zaczynają się w sercu, prowadzą krew do płuc i całego ciała, a następnie transportują ją z powrotem. Mniejsze naczynia krwionośne na powierzchni serca (naczynia wieńcowe) zaopatrują je w tlen i substancje odżywcze i usuwają związki, takie jak dwutlenek węgla.

Serce leży między płucami, spoczywając na przeponie - kopułowatej warstwie mięśni, która oddziela klatką piersiową od jamy brzusznej. ok. dwóch trzecich serca znajduje się po lewej stronie ciała. Mocny mięsień sercowy nieustannie kurczy się, przepompowując krew poprzez serce i inne części ciała. Ten szczególny rodzaj mięśnia, który nigdy nie ulega zmęczeniu, występuje tylko w sercu.

Wnętrze serca podzielone jest na cztery wyraźnie odrębne części (jamy). Prawa strona złożona jest z prawego przedsionka i prawej komory, otrzymujących krew ubogą w tlen.

Układ krążenia jest napędzany poprzez serce, które pompuje krew przez sieć naczyń krwionośnych do całego ciała. Krew przenosi tlen i konieczne substancje do wszystkich tkanek ustroju, a usuwa z nich produkty odpadowe

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.