Przyczny Uszkodzenie łąkotek objawy. Co to jest Pojawia się w trakcie nagłego prostowania kolana z.

Czy pomocne?

Uszkodzenie łąkotek leczenie

Co to znaczy USZKODZENIE ŁĄKOTEK:

Uszkodzenie łąkotek to najczęstszy uraz stawu kolanowego. Pojawia się w trakcie nagłego prostowania kolana z nadmierną siłą przy częściowej rotacji goleni względem uda. Najczęściej uszkodzeniu ulega łękotka środkowa. Uszkodzenie to może mieć różny charakter: rozwarstwienia, rozkawałkowania, oderwania fragmentu czy pęknięcia.

symptomy uszkodzenia łąkotek

>symptomy uszkodzenia łąkotek to: wysięk, bolesność uciskowa przy obmacywaniu okolicy szpary stawowej i okresowe blokowanie stawu i niemożność wykonanie niektórych ruchów.

Diagnostyka i leczenie uszkodzenia łąkotek

Badanie manualne ujawnia niepoprawną ruchomość łękotki. w trakcie chodzenia kolano może okresowo trzeszczeć, "przeskakiwać" i blokować się. USG, rezonans magnetyczny i artroskopii ułatwiają diagnozę.

W zależności od stopnia uszkodzenia i rodzaju stosuje się leczenie zachowawcze w formie unieruchomienia i zabiegowe. Po operacji naprawy łąkotki wymagane jest unieruchomienie i rehabilitacja. Jeżeli nie da się przeprowadzić tego zabiegu, rekomendowany jest przeszczep ze zwłok, proteza kolagenowa albo „proteza” z własnego ścięgna mięśnia pacjenta
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.