Leczenie Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. V– sześćdziesięciolatki przyczyny. Jak leczyć jest.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. V– sześćdziesięciolatki?

Definicja z ang. How to take care of the heart and circulatory system? Vol. V- sześćdziesięciolatki, z niem. Wie zu kümmern sich um das Herz-Kreislauf-System? Vol. V- sześćdziesięciolatki.

Jak leczy KARDIOLOG w przypadku JAK DBAĆ O SERCE I UKŁAD KRĄŻENIA? CZ. V– SZEŚĆDZIESIĘCIOLATKI: W tym wieku coraz bardziej zaczynasz odczuwać kłopoty ze zdrowiem. Twoje serce jest szczególnie narażone na wszystkie negatywne czynniki i pokutuje za niedopatrzenia z lat poprzednich. Nie jest jednak za późno. Ciągle możesz zmienić swój styl życia tak, aby odpowiednio zadbać o serce i zminimalizować ryzyko zawału. Jak to zrobić, dowiesz się poniżej. Zalecenia dla innych grup wiekowych znajdziesz w poprzednich częściach tego artykułu.
krok 1


dbanie o serce - krok 1

Dobierz poziom ćwiczeń do swojej sprawności fizycznej
Bycie seniorem nie znaczy zerwania z aktywnością fizyczną, do której przywykliśmy w poprzednich latach życia. Wysiłek fizyczny po 60-tce sprawi, iż nie tylko twoje serce, lecz i ty będziesz wyglądać i czuć się młodziej. Co prawda, pojawią się pewne ograniczenia, jak reumatyzm, czy bóle pleców, lecz wystarczy jedynie zmienić formę ruchu, zamiast kompletnie z niego rezygnować. Jogging zamień na spacer, tenis zastąp aerobikiem wodnym. Sprawdź jaki sport w najwyższym stopniu ci służy i skup się na nim. Ciągle kontynuuj trening siłowy (dwa razy w tygodniu). Pomoże ci to utrzymać sprawność i poprawną wagę.
krok 2


dbanie o serce - krok 2

Wypróbuj Tai Chi
Badania dowodzą, iż Tai Chi nie tylko pomaga się odstresować, lecz również zapobiega problemom z utrzymaniem równowagi, które w późniejszych latach mogą skutkować upadkami i złamaniami. Tai Chi pomaga zmniejszyć przewlekły ból, poprawia jakość snu i oczywiście bardzo korzystnie wpływa na serce i układ krążenia.
krok 3


dbanie o serce - krok 3

Zasięgnij fachowej rady
Jeżeli zauważysz jakieś podejrzane symptomy, skonsultuj się z lekarzem, nawet wówczas, gdy sądzisz, iż to nic poważnego. Niepokojącymi symptomami ze strony układu sercowo-naczyniowego mogą być: ucisk w klatce piersiowej, napięcie żuchwy, duże zmęczenie, płytki oddech bez wyraźnego powodu. Gdy symptomy te będą dokuczliwe, wezwij pogotowie. Pamiętaj, iż stała, fachowa opieka medyczna to najlepsza gwarancja długiego, zdrowego życia.
krok 4
Profilaktyka serca dla pozostałych grup wiekowych:
Dwudziestolatki
Trzydziestolatki
Czterdziestolatki
Pięćdziesięciolatki 

Lekarz Kardiolog: JAK DBAĆ O SERCE I UKŁAD KRĄŻENIA? CZ. V– SZEŚĆDZIESIĘCIOLATKI; WIE ZU KÜMMERN SICH UM DAS HERZ-KREISLAUF-SYSTEM? VOL. V- SZEŚĆDZIESIĘCIOLATKI; HOW TO TAKE CARE OF THE HEART AND CIRCULATORY SYSTEM? VOL. V- SZEŚĆDZIESIĘCIOLATKI;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.