Leczenie Jak prawidłowo czyścić uszy przyczyny. Co znaczy czyścimy je byle jak, nie przywiązując do.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak prawidłowo czyścić uszy?

Definicja z ang. How to properly clean the ears, z niem. So reinigen Sie richtig die Ohren.

Co to znaczy: Czyszczenie uszu jest bardzo istotne w naszej higienie osobistej. Regularnie czyścimy je byle jak, nie przywiązując do tego zbytnio uwagi. Jednak niewiele kto wie jak i kiedy powinniśmy czyścić uszy, tak aby odpowiednio zadbać o nasz słuch. Nasze uszy powinny być w dobrym stanie, gdyż dzięki nim nasz organizm może odbierać różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, które mogą świadczyć o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Dlatego możemy ocalić nasze życie. To właśnie ucho odbiera fale dźwiękowe, które są przetwarzane w impulsy nerwowe. Narząd słuchu odpowiada także za równowagę naszego ciała (błędnik). Dlatego tak istotna jest odpowiednia higiena naszych uszu. W tym artykule znajdziesz wskazówki jak dbać o narząd słuchu.
krok 1
Po pierwsze trzeba wyjaśnić, jaką rolę odrywa wosk zbierający się w przewodzie słuchowym i dlaczego należy go usuwać. Wosk zbiera się w uszach, tak aby zatrzymać głębsze rozprzestrzenianie się różnego rodzaju bakterii i brudów, które mogłyby powodować problemy ze słuchem. W związku z tym niezbędne jest usunięcie go, tak aby nie zakłócać pracy narządów słuchowych. Jak to robić? Czytaj dalej.
krok 2
Należy zdać sobie sprawę z tego, iż niewłaściwe czyszczenie uszu może doprowadzić do różnych stanów zapalnych, bólu i pogorszenia słuchu. Gdy robimy to szybo i gwałtownie, możemy uszkodzić błonę bębenkową. Nieczyszczone poprzez dłuższy czas uszy mogą powodować różnego rodzaju infekcje. W zależności od potrzeby czyśćmy uszy raz w tygodniu.
krok 3
Teraz kilka słów o tradycyjnym czyszczeniu uszu. Większość z nas do czyszczenia uszu używa wacików kosmetycznych. Jednakże nie są one rekomendowane poprzez lekarzy. Dlaczego? gdyż w czasie czyszczenia waciki czyszczą tylko boczne części kanału słuchowego wpychając pozostały wosk w głąb przewodu słuchowego. Można powiedzieć, iż nie czyszczą ucha efektywnie. Osadzony w głębi ucha wosk może powodować różnego rodzaju infekcje.
krok 4
Więc jak należy czyścić uszy? Najlepszą sposobem jest używanie do tego ciepłej wody i zwiniętej w rulonik chusteczki. Chusteczka powinna być tak złożona, tak aby jej rożek mógł być wprowadzony do ucha. Dlatego można pozbyć się więcej wosku. Nie będzie on wpychany do środka, jak w razie patyczków kosmetycznych. Przed tą czynnością należy opłukać ucho ciepła wodą. Czyść je delikatnie, bez gwałtownych ruchów.
krok 5
Jeżeli po takim czyszczeniu czujesz, iż wosk nadal zalega w uchu, udaj się do lekarza. Może brzmi to dość radykalnie, lecz nie to jest nic nieprzyjemnego, ani bolesnego. Doktor w swoim gabinecie ma odpowiedni roztwór, który rozpuszcza wosk znajdujący się w uchu. Oczywiście należy udać się do lekarza w razie, gdy wosk utrudnia ci słyszenie i przeszkadza w codziennym życiu. to jest zabieg bezpieczny i bezbolesny.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Mam zatkane ucho slabo slysze co mam zrobic