Leczenie Jak zatamować krwotok z nosa przyczyny. Co znaczy nos, rezultatem gwałtownego kichania czy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zatamować krwotok z nosa?

Definicja z ang. How to stop the bleeding from the nose, z niem. Wie die Blutung aus der Nase zu stoppen.

Co to znaczy: Krwotok z nosa może być wywołany wysokim ciśnieniem krwi, ciepłem, uderzeniem w nos, rezultatem gwałtownego kichania czy dmuchania nosa. Każdy z tych czynników może uszkodzić delikatne naczynia krwionośne w obrębie nosa i wywołać krwawienie. Niezależnie jednak od powody sposób leczenia jest taki sam.
krok 1
Usiądź i przechyl głowę naprzód, by udrożnić nos. Przechylanie głowy do tyłu spowoduje spływanie krwi do gardła co natomiast może być powodem wymiotów (a nawet uduszenia).
krok 2
Jeżeli krwawienie nie jest wywołane uderzeniem chwyć za płatki nosa, delikatnie dociśnij i zacznij oddychać poprzez usta ( jeżeli jest wywołane uderzeniem może się okazać, iż nos jest złamany. Wówczas go nie dotykaj tylko jedź prosto na pogotowie).
krok 3
Po 10 minutach możesz delikatnie zacząć oddychać poprzez nos. Krwawienie powinno ustać. ( jeżeli nie ustało, chwyć znów za płatki nosa i oddychaj poprzez buzię poprzez następne 10 min. ( jeżeli po pół godzinie krwawienie nie ustanie jedź na pogotowie.
krok 4
Możesz przemyć sobie nos chłodną wodą. Gorąca woda może wywołać nawrót krwawienia.
krok 5
Po ustąpieniu krwawienia staraj się poprzez kilka godz. nie smarkać i nie kichać i unikaj uprawiania sportów i wysiłku fizycznego. Najlepszym rozwiązaniem jest położenie się na pewien czas do łóżka.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.