Do czego jest Deca-Durabolin lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: kaprynian nandrolonu.

Czy pomocne?

Lek Deca-Durabolin

Lekarstwo DECA-DURABOLIN: Deca-Durabolin
Producent leku:
Organon
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
kaprynian nandrolonu (Nandrolone decanoate)
roztwór do wstrz. 50 mg/ml 1 amp. 1 ml,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Brak podobnych leków.
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Osteoporoza. Leczenie paliatywne niektórych przypadków rozsianego raka piersi. Leczenie wspomagające przy leczeniu swoistym i dietetycznym w stanach chorobowych z ujemnym bilansem azotowym.
Działanie
Preparat anaboliczny do stosowania domięśniowego. Ester dekanianowy nadaje preparatowi przedłużone działanie do ok. 3 tygodni po wstrzyknięciu. Nandrolon jest zbliżony chemicznie do testosteronu, jednak jego działanie anaboliczne w porównaniu z testosteronem jest silniejsze, a działanie androgenne słabsze. Wykazano, iż nandrolon wpływa korzystnie na przemianę wapnia i powiększa masę kości w sytuacjach osteoporozy. U kobiet z rozsianym rakiem piersi skutkuje cofanie się objawów na moment wielu miesięcy. Działa oszczędzająco na gospodarkę azotową organizmu, co wykorzystano w leczeniu niedoboru białka, na przykład w przewlekłych wyniszczających chorobach i po operacjach i ciężkich urazach (leczenie wspomagające leczenia właściwego, leczenia dietetycznego i żywienia pozajelitowego). Nandrolon nie posiada ekipy a-alkilowej przy C17, której obecność jest odpowiedzialna za zaburzenia czynności wątroby i zastój żółci. Dekanian nandrolonu uwalnia się bez pośpiechu do krwi z miejsca wstrzyknięcia, a moment połowicznej eliminacji wynosi 6 dni. We krwi ulega szybkiej hydrolizie z powstaniem nandrolonu, którego moment połowicznej eliminacji wynosi 1 h albo mniej. Moment połowiczny całego procesu hydrolizy dekanianu nandrolonu i dystrybucji i eliminacji nandrolonu wynosi 4,3 h. W wątrobie nandrolon ulega przemianie do metabolitów.
Działania niepożądane
Wykorzystywanie sporych dawek, przedłużone leczenie i/albo zbyt częste podawanie mogą być powodem: wirylizacji objawiającej się u kobiet wrażliwych chrypką, trądzikiem, hirsutyzmem, zwiększeniem libido, u chłopców przed pokwitaniem może wystąpić powiększenie częstotliwości erekcji i zwiększenie prącia, u dziewcząt - nadmiernego owłosienia łonowego i przerostu łechtaczki (chrypka może być pierwszym symptomem zmiany głosu, która może objawiać się długotrwałym, a czasem nieodwracalnym pogłębieniem głosu); brakiem miesiączki; zahamowaniem spermatogenezy; przedwczesnym zahamowaniem czynności przysadki, retencją wody w organizmie.
Przeciwwskazania
Ciąża. Współistnienie albo podejrzenie raka stercza albo sutka u mężczyzn. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania leku w momencie karmienia piersią. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością serca jawną albo utajoną, zaburzeniami czynności nerek, nadciśnieniem tętniczym albo migreną, zaburzeniami czynności wątroby, w momencie wzrastania i przy przerzutach raka piersi do kości.
Interakcje
Steroidy anaboliczne mogą w cukrzycy zwiększyć tolerancję glukozy i zmniejszyć zapotrzebowanie na insulinę albo inne leki przeciwcukrzycowe.
Dawkowanie
Preparat należy podawać głęboko domięśniowo. Osteoporoza: 50 mg co 3 tyg. Paliatywne leczenie rozsianego raka piersi: 50 mg co 2-3 tyg. Leczenie wspomagające w chorobach z ujemnym bilansem azotowym: 25-50 mg co 3 tyg.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki

Działanie: Deca-Durabolin

Definicja Dalfaz:
Co to jest leku: Sanofi-Synthélabo Wiadomości o leku: Substancje czynne: chlorowodorek alfuzosyny (Alfuzosin hydrochloride) tabl. powl. 2,5 mg 30 szt., --,-- zł tabl. powl. 2,5 mg 30 szt., --,-- zł tabl. powl deca-durabolin co znaczy.
Definicja Duomox:
Co to jest leku: Yamanouchi Wiadomości o leku: Substancje czynne: amoksycylina (Amoxicillin) tabl. 250 mg 20 szt., --,-- zł tabl. 750 mg 20 szt., --,-- zł tabl. 1 g 20 szt, --,-- zł tabl. 500 mg 20 szt deca-durabolin krzyżówka.
Definicja Dacarbazin:
Co to jest Producent leku: Viatris Wiadomości o leku: Substancje czynne: dakarbazyna (Dacarbazine) proszek do przyg. roztw. do wstrz. i wlewu kropl. 100 mg 10 fiolek, --,-- zł proszek do przyg. roztw. do wstrz deca-durabolin co to jest.
Definicja Dipeptiven:
Co to jest Producent leku: Fresenius-Kabi Wiadomości o leku: Substancje czynne: alanyl glutamine (Alanyl glutamine) konc. do przyg. roztw. do wlewu doż. 20 g/100 ml but. 100 ml, --,-- zł konc. do przyg. roztw deca-durabolin słownik.
Definicja Dolomit O Smaku Pomarańczowym:
Co to jest pomarańczowym Producent leku: Vis Wiadomości o leku: Substancje czynne: węglan wapnia (Calcium carbonate)węglan magnezu (Magnesium carbonate) tabl. 500 mg 100 szt., --,-- zł tabl. 250 mg 72 szt deca-durabolin czym jest.

Informacje Deca-Durabolin znaczenie w Słownik leków D .

Dodaj opinię o Deca-Durabolin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Deca-Durabolin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: