Do czego jest Dolgit lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: ibuprofen (Ibuprofen) żel 50 mg/g.

Czy pomocne?

Lek Dolgit

Lekarstwo DOLGIT: Dolgit
Producent leku:
Dolorgiet
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
ibuprofen (Ibuprofen)
żel 50 mg/g tuba 50 g,
--,-- zł
krem 50 mg/g tuba 50 g,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Ardinex
Modafen
Ibupar
Ibupar forte
Ibuprofen
Bolinet
Deep Relief "DR ŻEL"
Ibufen
Nurofen Menstrual
Nurofen® Plus
Nurofen
DOLGIT 5% KREM - 50 g
W cenie
13,00 zł
DOLGIT ŻEL - 50 g
W cenie
13,06 zł
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Leczenie miejscowe i wspomagające zwyrodnieniowych chorób stawów, chorób reumatycznych stawów i kręgosłupa. Obrzęki i stany zapalne tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebki stawowej), sztywność barku, bóle mięśniowe, urazy powstałe w konsekwencji uprawiania sportu (stłuczenia, skręcenia).
Działanie
Niesteroidowy lek przeciwzapalny, pochodna kwasu propionowego, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Hamuje aktywność cyklooksygenazy prostaglandynowej (hamowanie syntezy eikozanoidów, zmniejszanie zawartości kwasu arachidonowego w granulocytach). Działa przeciwagregacyjnie na płytki krwi. Zastosowany miejscowo łagodzi ból, minimalizuje obrzęk i odczyn zapalny. Podany na skórę błyskawicznie wchłania się, dzięki czemu akumulacja układowa leku jest min.. Wykazuje niezłą penetrację do stawów, gdzie wywołuje mocny sukces przeciwzapalny po ok. 30 min.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić reakcje miejscowe: zaczerwienienie, suchość skóry i reakcje nadwrażliwości (świąd, pieczenie, wysypka). W wyjątkowych sytuacjach, u pacjentów predysponowanych mogą pojawić się reakcje bronchospastyczne.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ibuprofen i na inne leki z gatunku niesteroidowych przeciwzapalnych. Nadwrażliwość na substancje pomocnicze. Nie stosować na otwarte rany i błony śluzowe. Nie zaleca się stosowania w ciąży i w momencie karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 14 r.ż. Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi.
Interakcje
Dawkowanie
Do stosowania miejscowego. Pasek kremu albo żelu (długości 4-10 cm) nakłada się i wciera 3-4 razy na dzień w miejsca chorobowo zmienione. W razie sporych krwiaków skręceń można rozpocząć wykorzystywanie kremu pod opatrunkiem okluzyjnym. Penetracja substancji czynnej może być powiększona poprzez jonoforezę (żel nanosi się pod katodę i prowadzi zabieg poprzez 15 min). W chorobach reumatycznych preparat stosuje się przeważnie poprzez 4 tyg., przy urazach stworzonych w konsekwencji uprawiania sportu - poprzez 2 tyg.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki
Modafen
Ibupar
Nurofen Menstrual
Nurofen
Nurofen Forte
Nurofen Ultrafast

Działanie: Dolgit

Informacje Dolgit znaczenie w Słownik leków D .

Dodaj opinię o Dolgit, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Dolgit, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.