Do czego jest Effervit Calcium lekarstwo? Jak działa: leku: Substancje czynne: kwas askorbinowy.

Czy pomocne?

Lek Effervit Calcium

Lekarstwo EFFERVIT CALCIUM: Effervit Calcium
Producent leku:
Altana Pharma
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
kwas askorbinowy (Ascorbic acid)glukonolaktobionian wapnia (Calcium lactate gluconate)
proszek musujący 14 saszetek 4 g,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Ascalcin® Plus
Calcium C
Calcium 500D
Calcium-Sandoz + Vitamin C
Calcium Plus
Calcium C 210 - farmaco
Calcium z Witaminą C
Calcium C effervescens
Rutokal C
Additiva Wit. C
Additiva Ferrum
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Profilaktyka i leczenie stanów niedoboru wapnia i witaminy C w organizmie. Wspomagająco w alergii, stanach zapalnych i wysiękowych.
Działanie
Wapń jest fundamentalnym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu i poprawne funkcjonowanie wielu systemów regulacyjnych. Jest konieczny w wielu procesach, między innymi przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, czynności mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, aktywacji niektórych enzymów, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń. Laktoglukonian wapnia jest jednym z najlepiej przyswajalnych poprzez organizm organicznych związków wapnia. Wit. C wspomaga mechanizmy obronne organizmu, działa uszczelniająco na śródbłonki naczyń i ułatwia wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia i witaminy C w organizmie, prowadzi do pomniejszenia obrzęków i odczynów alergicznych i powiększa odporność organizmu.
Działania niepożądane
Niekiedy zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zgaga, wzdęcia, zaparcie albo biegunka).
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hiperkalcemia, ciężka hiperkalciuria, niewydolność nerek znacznego stopnia. Nie stosować u dzieci do ukończenia 3 r.ż.
Interakcje
Wapń minimalizuje wchłanianie tetracykliny i związków fluoru (między innymi fluorochinolonów) z przewodu pokarmowego i stężenie fosforanów we krwi, nasila działanie glikozydów naparstnicy. Z moczopędnymi lekami tiazydowymi powiększa się ryzyko hiperkalcemii. Glikokortykosteroidy, kalcytonina, kwas szczawiowy, fitynowy i fosforany hamują wchłanianie soli wapnia, z kolei kwas cytrynowy, wit. D, parathormon ułatwiają je.
Dawkowanie
Dorośli i młodzież doustnie: do 4 saszetek na dobę w 2-3 dawkach (po uprzednim rozpuszczeniu zawartości saszetki w 1/2 szklanki wody). Dzieci od 4 r.ż.: odpowiednio z zapotrzebowaniem organizmu (wg wskazań lekarza).
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Ostrożnie stosować u pacjentów z nadczynnością gruczołu tarczowego, chorobami serca, sarkoidozą, predyspozycją do dny moczanopwej i kamicy nerkowej, a również u pacjentów leczonych preparatami naparstnicy.
Podobne leki
Additiva Wit. C
Ascalcin® Plus
Calcium C
Calcium 500D
Calcium-Sandoz + Vitamin C
Calcium Plus

Informacje Effervit Calcium znaczenie w Słownik leków E .

Dodaj opinię o Effervit Calcium, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Effervit Calcium, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.