Do czego jest Effortil lekarstwo? Jak działa: leku: Substancje czynne: etylefryna (Etilefrine.

Czy pomocne?

Lek Effortil

Lekarstwo EFFORTIL: Effortil
Producent leku:
Boehringer Ingelheim
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
etylefryna (Etilefrine)
krople doustne 7,5 mg/ml but. 15 ml,
--,-- zł
tabl. 5 mg 20 szt.,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Brak podobnych leków.
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Hipotonia, w tym ortostatyczna. Naczyniopochodne bóle głowy. Zapaść sercowo-naczyniowa.
Działanie
Pochodna fenylefryny o działaniu sympatykomimetycznym (działa na receptory a- i b-adrenergiczne). Lek krążeniowy, pobudzający układ sercowo-naczyniowy, powiększa frakcję wyrzutową i pojemność minutową przez powiększenie kurczliwości mięśnia sercowego. Powiększa siłę skurczu, tonus żylny i ośrodkowe ciśnienie żylne, prowadząc do powiększenia objętości krwi krążącej, podwyższa obniżone ciśnienie tętnicze. Po wykorzystaniu doustnym osiąga max. stężenie we krwi po 30 min. Działa poprzez 3-4 h. T0,5 wynosi 2 h. Wydalany jest raczej z moczem (ok. 90% pośrodku doby).
Działania niepożądane
Lek jest dobrze tolerowany. Przy zwiększonej wrażliwości i/albo większych dawkach u niektórych pacjentów mogą wystąpić: kołatanie serca, tachykardia, niepokój, drżenie, bezsenność, ból głowy, pocenie się, nudności. Sporadycznie obserwowano komorowe zaburzenia rytmu serca albo choroby typu dusznicy bolesnej. Przy wystąpieniu takich objawów należy zmniejszyć dawkę.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek. Feochromocytoma, powikłana jaskra z wąskim kątem przesączania, ciężka nadczynność tarczycy, przerost gruczołu krokowego z zastojem moczu. I trymestr ciąży i moment karmienia piersią (w II i III trymestrze ciąży tylko po rozważeniu korzyści z wykorzystania). Ostrożnie u pacjentów z przyspieszoną czynnością serca i/albo zaburzeniami rytmu serca, jak także w ciężkich chorobach organicznych serca i naczyń (przy przekroczeniu rekomendowanych dawek). Należy stosować jak najmniejsze dawki u pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby i u chorych z ciężką niewydolnością nerek, którzy są dializowani.
Interakcje
Równoczesne wykorzystywanie guanetydyny, leków sympatykomimetycznych, trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych (inhibitory MAO), preparatów wapnia albo mineralokortykosteroidów może nasilać działanie leku. Środki służące do narkozy typu halotan albo cyklopropan mogą uwrażliwiać serce na leki sympatykomimetyczne i przez wzgląd na tym powodować wystąpienie zaburzeń rytmu serca.
Dawkowanie
Doustnie: dorośli i dzieci ponad 6 r.ż. - 1-2 tabl. albo 10-20 kropli 3 razy na dzień; dzieci 2-6 r.ż. - 1/2-1 tabl. albo 5-10 kropli 3 razy na dzień; dzieci do ukończenia 1 r.ż. - 2-5 kropli 3 razy na dzień. Lek należy przyjmować z małą ilością płynu, przed posiłkami.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki

Działanie: Effortil

Definicja Estradot:
Co to jest leku: Novartis Pharma Wiadomości o leku: Substancje czynne: estradiol (Estradiol) mechanizm transdermalny 50 µg/24 h 8 szt., --,-- zł mechanizm transdermalny 37,5 µg/24 h 8 szt., --,-- zł mechanizm effortil co znaczy.
Definicja Escalar:
Co to jest leku: Hasco-Lek Wiadomości o leku: Substancje czynne: kasztanowiec zwykły (Aesculus hippocastanum)arnika górska (Arnica montana)nagietek lekarski (Calendula officinalis) maść tuba 30 g, --,-- zł Nie effortil krzyżówka.
Definicja Effox Long:
Co to jest Producent leku: Schwarz Pharma Wiadomości o leku: Substancje czynne: monoazotan izosorbidu (Isosorbide mononitrate) tabl. powl. 10 mg 60 szt., --,-- zł tabl. powl. 40 mg 40 szt., --,-- zł tabl. o effortil co to jest.
Definicja Evista:
Co to jest leku: Eli Lilly Wiadomości o leku: Substancje czynne: chlorowodorek raloksifenu (Raloxifene hydrochloride) tabl. powl. 60 mg 28 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów effortil słownik.
Definicja Estrofem Mite:
Co to jest Producent leku: Novo Nordisk Wiadomości o leku: Substancje czynne: estradiol (Estradiol) tabl. powl. 2 mg 28 szt., --,-- zł tabl. powl. 2 mg 28 szt., --,-- zł tabl. powl. 1 mg 28 szt., --,-- zł tabl effortil czym jest.

Informacje Effortil znaczenie w Słownik leków E .

Dodaj opinię o Effortil, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Effortil, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: