Do czego jest Effox long lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: monoazotan izosorbidu.

Czy pomocne?

Lek Effox Long

Lekarstwo EFFOX LONG: Effox long
Producent leku:
Schwarz Pharma
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
monoazotan izosorbidu (Isosorbide mononitrate)
tabl. powl. 10 mg 60 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 40 mg 40 szt.,
--,-- zł
tabl. o przedł. uwalnianiu 75 mg 30 szt.,
--,-- zł
tabl. o przedł. uwalnianiu 50 mg 30 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 40 mg 40 szt.,
--,-- zł
tabl. o przedł. uwalnianiu 50 mg 30 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 20 mg 50 szt.,
--,-- zł
tabl. o przedł. uwalnianiu 75 mg 30 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 10 mg 60 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 20 mg 50 szt.,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Isomonit
Effox
Monocard
Mononit retard
Mononit
Izonit prolongatum
Mono Mack Depot
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Leczenie dolegliwości niedokrwiennej serca o przebiegu przewlekłym, zapobieganie napadom dławicy piersiowej. Poprawa tolerancji wysiłku. Leczenie niektórych postaci przewlekłej niewydolności krążenia.
Działanie
Jest aktywnym metabolitem diazotanu izosorbidu i wywołuje ten sam sukces terapeutyczny; rozszerza naczynia wieńcowe, łożysko żylne i w mniejszym stopniu naczynia tętnicze przedwłośniczkowe, minimalizuje raczej obciążenie wstępne, lecz i następcze lewej komory, znosi skurcze naczyń wieńcowych; minimalizuje zapotrzebowanie mięśnia serca na tlen, poprawia hemodynamikę w niewydolności krążenia. Jest szczególnie przydatny w stosowaniu długotrwałym. Po podaniu doustnym jest kompletnie wchłaniany i bez pośpiechu wydalany z organizmu, działanie zaczyna się po 20 minutach, T0,5 wynosi 5 h.
Działania niepożądane
Niekiedy zaczerwienienie twarzy, hipotonia, niepokój, tachykardia, bóle głowy, zawroty głowy, osłabienie, nudności, wymioty, skórne odczyny alergiczne, w pojedynczych sytuacjach złuszczające zapalenie skóry.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek albo na azotany, ostry zawał serca przebiegający z niskim ciśnieniem napełniania lewej komory, ciężka hipotonia, wstrząs kardiogenny, kardiomopatia przerostowa zaporowa, zaciskające zapalenie osierdzia i tamponada serca. Nie stosować w celu przerwania ostrego bólu wieńcowego. Nie stosować u chorych ze schorzeniami płuc i chorych z podwyższonym ciśnieniem śródczaszkowym; w momencie karmienia piersią (brak badań). W ciąży stosować w razie zdecydowanej konieczności. Szczególnie ostrożnie stosować u chorych ze stenozą aortalną i mitralną, z ciężką niewydolnością nerek.
Interakcje
Służący wraz z antagonistami wapnia wykazuje silniejsze działanie wazodilatacyjne, co bywa używane w leczeniu, jednakże niekiedy może być powodem hipotonii. Leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, inne leki rozszerzające naczynia krwionośne, trójcyklicznei leki przeciwdepresyjne, inhibitory 5-fosfodiesterazy albo alkohol wpływają na przyrost działania preparatu.
Dawkowanie
Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne dla każdego pacjenta. Tabletki 10 mg, 20 mg i 40 mg: dorośli zwykle początkowo 2 razy na dzień po 10 mg, następnie, przy dobrej tolerancji leku, dawkę powiększa się do 2 razy 20 mg; w przypadku potrzeby można ją zwiększyć do 60-80 mg na dobę. Tabletki long (50 mg, 75 mg): dorośli zwykle 1 tabl. na dobę przyjmowana rano w razie stabilnej dolegliwości wieńcowej albo wieczorem w nocnych napadach dusznicy.Tabletki nie wolno rozgryzać, połykać w całości. Tabletki można dzielić.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki
Isomonit
Effox
Monocard
Mononit retard
Mononit
Izonit prolongatum

Działanie: Effox long

Informacje Effox long znaczenie w Słownik leków E .

Dodaj opinię o Effox long, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Effox long, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.