Do czego jest Espumisan lekarstwo? Jak działa: Wiadomości o leku: Substancje czynne: simetikon.

Czy pomocne?

Lek Espumisan

Lekarstwo ESPUMISAN: Espumisan
Producent leku:
Berlin-Chemie/Menarini Group
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
simetikon (Simeticone)
kaps. 40 mg 100 szt.,
--,-- zł
krople doustne, emulsja 40 mg/ml but. 30 ml,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Gastrosil
Infacol
Simet
Simet-Al
Bobotic
Meteospasmyl
Imodium® Plus
Manti Gastop
Manti
Manti Forte
ESPUMISAN 0.04 * 100 kapsułki
W cenie
28,51 zł
ESPUMISAN KROPLE DOUSTNE 0.04 g/1 ml - 30 ml
W cenie
23,37 zł
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), także po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe). W badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana wspólnie ze środkiem cieniującym. Krople są także służące w leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt ponad 1 m.ż. i w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.
Działanie
Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie poprzez ściany jelit albo wydalenie. W trakcie wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w formie niezmienionej.
Działania niepożądane
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie stosować u dzieci do ukończenia 1 m.ż. W trakcie stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.
Interakcje
Dawkowanie
Doustnie. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, niemowlęta od 2 m.ż.: 1 ml (20 kropli) na dobę w 2-4 dawkach podzielonych; dzieci 2-6 r.ż.:1 ml 3-5 razy na dobę; dzieci 7-14 r.ż.: 1-2 ml 3-5 razy na dobę; młodzież i dorośli: 2 ml 3-5 razy na dobę; dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kaps. na dobę, dawka max. dla dorosłych wynosi 6 kaps. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie - 2 kaps. wieczorem albo 2 ml kropli 3 razy na dzień i rano w dniu badania - 2 kaps. albo 2 ml kropli. Jako bonus do zawiesiny środka kontrastującego: 4-8 ml na 1000 ml środka cieniującego stosowanego w trakcie badania z podwójnym kontrastem. W razie zatrucia środkami powierzchniowo czynnymi, w zależności od ciężkości zatrucia, dzieci: 2,5-10 ml, dorośli: 10-20 ml. Preparat należy przyjmować w czasie albo po posiłku i jeżeli to niezbędne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia choroby, preparat może być podawany poprzez dłuższy moment. Niemowlętom, simetikon w formie kropli podawać dodając go do butelki z mlekiem albo z niewielką ilością płynu na łyżeczce przed albo po karmieniu piersią.
Ciąża i karmienie piersią
Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.
Uwagi
Podobne leki
Gastrosil
Infacol
Simet
Simet-Al
Bobotic
Meteospasmyl

Informacje Espumisan znaczenie w Słownik leków E .

Dodaj opinię o Espumisan, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Espumisan, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.