Do czego jest Phostal lekarstwo? Jak działa: o leku: Substancje czynne: ekstrakty alergenów.

Czy pomocne?

Lek Phostal

Lekarstwo PHOSTAL: Phostal
Producent leku:
Allergan Pharmaceuticals
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
ekstrakty alergenów (Allergen extracts)
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi roztoczy kurzu domow. zest. do ale. podst. 4 fiolki 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi roztoczy kurzu domow. zest. do ale. podtrz. 1 fiolka 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi poch. zwierzęcego zest. do ale. podst. 4 fiolki 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi poch. roślinnego zest. do ale. podst. 4 fiolki 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi poch. roślinnego zest. do ale. podtrz. 1 fiolka 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi poch. zwierzęcego zest. do ale. podtrz. 1 fiolka 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi grzybów zest. do ale. podtrz. 1 fiolka 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - mieszanka wyciągów alerg. zest. do ale. podst. 4 fiolki 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - mieszanka wyciągów alerg. zest. do ale. podtrz. 1 fiolka 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. podsk. - wyciągi grzybów zest. do ale. podst. 4 fiolki 5 ml,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Staloral
Alyostal
Pollinex + Rye
Pollinex Tree
Perosall D
Perosall T
Catalet D
Catalet T
Perosall C
Catalet C
Purethal
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Schorzenia alergiczne (typ I alergii wg klasyfikacji Gella i Coombsa) objawiające się nieżytem nosa, zapaleniem spojówek, atopową astmą oskrzelową.
Działanie
Preparat do immunoterapii swoistej zawierający wyciągi alergenowe pochodzenia roślinnego (chwasty, trawy, zboża, drzewa, latex), zwierzęcego (sierść, nabłonki, owady), roztoczy kurzu domowego, grzybów (grzyby pleśniowe, drożdże, dermatofity) i mieszanki wyciągów alergenowych (pochodzenia roślinnego, roztoczy, grzybów) przygotowywane na fosforanie wapnia. Swoista immunoterapia obejmuje działania mające na celu modulację osłabionej albo zmienionej reakcji immunologicznej zarówno humoralnej jak i komórkowej. Bazuje ona na systematycznym podawaniu do ustroju, przeważnie drogą pozajelitową, małych, etapowo zwiększanych dawek alergenu, na który chory jest uczulony, w celu wytworzenia stanu tolerancji. Skutkuje to pomniejszenie albo ustąpienie objawów klinicznych w momencie naturalnej ekspozycji na alergen.
Działania niepożądane
Regularnie występują miejscowe zmiany o średnicy do 3 cm charakteryzujące się obrzękiem, zaczerwienieniem i świądem, nie wymagające zmiany schematu leczenia. Wystąpienie większych zmian miejscowych (ponad 5 cm) wymaga rozpoczęcia leczenia doustnymi preparatami przeciwhistaminowymi, nadzoru pacjenta i rozważenia zmiany dawkowania. Ogólne działania niepożądane to: napad astmy, świąd, pokrzywka, obrzęk Quincke'go, wstrząs anafilaktyczny (symptomy zwiastujące: pieczenie, świąd, uczucie gorąca w jamie ustnej i zwłaszcza na dłoniach i podeszwach stóp). Bardzo rzadko mogą wystąpić późne symptomy dolegliwości posurowiczej (należy przerwać leczenie odczulające).
Przeciwwskazania
Niedobory odpornościowe, dolegliwości nowotworowe, autoimmunologiczne, niestabilna astma oskrzelowa, współistniejące leczenie b-blokerami.
Interakcje
Nie są znane.
Dawkowanie
Leczenie fundamentalne ze zwiększeniem dawki - preparat należy podawać głęboko podskórnie jako cykl iniekcji (w pojedynkę dobrane dawki) w odstępach tygodniowych, rozpoczynając leczenie od najmniejszego stężenia, etapowo zwiększając dawkę, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej wg schematu dołączonego do preparatu. Leczenie podtrzymujące - max. tolerowana dawka jest powtarzana co 15 dni, następnie co miesiąc, aż do maksymalnego odstępu 6 tygodniowego. Nie należy przekraczać odstępu 6 tygodniowego między kolejnymi iniekcjami, w razie powiększenia odstępu należy adekwatnie zmienić służącą dawkę wg schematu dawkowania (zmniejszyć o 2-3 dawki). Czas trwania leczenia odczulającego wynosi 3-5 lat.
Ciąża i karmienie piersią
Nie należy zaczynać immunoterapii swoistej u ciężarnych. Immunoterapię swoistą u kobiet, które zaszły w ciążę w startowym okresie leczenia podstawowego, należy przerwać. Leczenie podtrzymujące może być kontynuowane u ciężarnej.
Uwagi
Ostrożnie stosować po potwierdzonym klinicznie zaostrzeniu astmy albo napadzie astmy. Należy przerwać iniekcje preparatu w przypadku wystąpienia infekcji.
Podobne leki
Allergovit
Staloral
Alyostal
Pollinex + Rye
Pollinex Tree
Perosall D

Działanie: Phostal

Definicja Pramolan:
Co to jest leku: Polpharma Wiadomości o leku: Substancje czynne: chlorowodorek opipramolu (Opipramol hydrochloride) tabl. drażowane 50 mg 20 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów phostal co znaczy.
Definicja Pikovit:
Co to jest leku: Krka Wiadomości o leku: Substancje czynne: minerały (Minerals)witaminy (Vitamins) syrop but. 150 ml, --,-- zł tabl. do ssania 30 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów phostal krzyżówka.
Definicja Parkinil:
Co to jest leku: Sanofi-Synthélabo Wiadomości o leku: Substancje czynne: selegilina (Selegiline) tabl. 10 mg 30 szt., --,-- zł tabl. 5 mg 50 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów phostal co to jest.
Definicja Perosall T:
Co to jest Producent leku: Biomed-Kraków Wiadomości o leku: Substancje czynne: ekstrakty alergenów (Allergen extracts) roztwór C do stos. podjęzykowego - stężenia 1-4 4 but. 10 ml, --,-- zł roztwór D do stos phostal słownik.
Definicja Polocard:
Co to jest leku: Polpharma Wiadomości o leku: Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acetylsalicylic acid) tabl. powl. dojelitowe 75 mg 50 szt., --,-- zł tabl. powl. dojelitowe 150 mg 50 szt., --,-- zł Nie phostal czym jest.

Informacje Phostal znaczenie w Słownik leków P .

Dodaj opinię o Phostal, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Phostal, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: