Do czego jest Polfilin lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: pentoksyfilina (Pentoxifylline.

Czy pomocne?

Lek Polfilin

Lekarstwo POLFILIN: Polfilin
Producent leku:
Polpharma
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
pentoksyfilina (Pentoxifylline)
tabl. powl. o przedł. uwalnianiu 400 mg 60 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. o przedł. uwalnianiu 400 mg 20 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 100 mg 20 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. o przedł. uwalnianiu 400 mg 60 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 100 mg 60 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 100 mg 20 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. o przedł. uwalnianiu 400 mg 20 szt.,
--,-- zł
tabl. powl. 100 mg 60 szt.,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Agapurin 600 Retard
Agapurin Retard
Agapurin
PentoHEXAL retard
Trental
Polfilin prolongatum
Dartelin retard
Pentilin Retard
Apo®-Pentox 400 SR
Pentilin
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Zaburzenia krążenia obwodowego i mózgowego. Schorzenia oczu o podłożu naczyniowym.
Działanie
Ułatwia przepływ krwi poprzez naczynia włosowate i poprawia poprzez to ukrwienie tkanek. System działania bazuje na przywróceniu "elastyczności" krwinek czerwonych dzięki czemu mają one umiejętność "przeciskania się" poprzez naczynia krwionośne o średnicy bliskiej średnicy krwinki. Lek minimalizuje lepkość krwi, minimalizuje napięcie ścian naczyń krwionośnych, działa przeciwzakrzepowo. Efektem tego działania jest poprawa ukrwienia kończyn dolnych, pomniejszenie zaburzeń ukrwienia siatkówki i zaburzeń ukrwienia mózgu. Z przewodu pokarmowego wchłanianie jest powolne, max. stężenie we krwi osiąga po 2-3 h. T0,5 wynosi ok. 1 h. Wydala się w 95% z moczem w formie metabolitów, przechodzi do pokarmu matki.
Działania niepożądane
Lek jest z reguły w miarę dobrze tolerowany. Niekiedy mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: osłabienie łaknienia, nudności, wymioty, biegunka, oprócz tego zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, niepokój, bezsenność, spadek ciśnienia tętniczego, skórne odczyny alergiczne. Symptomy niepożądane są zwykle przemiające.
Przeciwwskazania
Ciąża, moment karmienia piersią, nadwrażliwość na lek albo inne metyloksantyny, hipotonia, zawał mięśnia sercowego. Leczenie należy przerwać jeżelli wystąpią wylewy do siatkówki, w ciężkiej niewydolności nerek dawki należy zmniejszyć. Nie ustalono warunków bezpiecznego podawania dzieciom poniżej 18 r.ż.
Interakcje
Może nasilać działanie leków hipotensyjnych, rozszerzających naczynia w tym nitratów, doustnych leków przeciwcukrzycowych, antykoagulantów.
Dawkowanie
Doustnie, dorośli: 3 razy na dzień 1-2 tabl. 100 mg; tabl. 400 mg - 1 tabl. rano i 1 tabl. wieczorem, dawka max. wynosi 1,2 g na dobę.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki
Agapurin 600 Retard
Agapurin Retard
Agapurin
PentoHEXAL retard
Trental
Polfilin prolongatum

Działanie: Polfilin

Definicja Propolisan:
Co to jest Producent leku: Apipol-Farma Wiadomości o leku: Substancje czynne: propolis (kit pszczeli) (Propolis) puder leczniczy 30 mg/g 50 g, --,-- zł puder leczniczy 30 mg/g 30 g, --,-- zł puder leczniczy 30 polfilin co znaczy.
Definicja Pimafucort:
Co to jest Producent leku: Yamanouchi Wiadomości o leku: Substancje czynne: hydrokortyzon (Hydrocortisone)natamycyna (Natamycin)neomycyna (Neomycin) maść tuba 15 g, --,-- zł krem tuba 15 g, --,-- zł Nie ma polfilin krzyżówka.
Definicja Prosterol:
Co to jest leku: Herbapol-Poznań Wiadomości o leku: Substancje czynne: beta-sitosterol (ß-Sitosterol) kaps. elastyczne 6 mg 30 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów najważniejszych polfilin co to jest.
Definicja Pabi-Naproxen:
Co to jest Producent leku: Polfa-Pabianice Wiadomości o leku: Substancje czynne: naproksen (Naproxen) tabl. 500 mg 20 szt., --,-- zł tabl. dojelitowe 250 mg 50 szt., --,-- zł zawiesina doustna 125 mg/5 ml but polfilin słownik.
Definicja Puder Płynny:
Co to jest Producent leku: Aflofarm Farmacja Polska Wiadomości o leku: Substancje czynne: benzokaina (anestezyna) (Benzocaine)mentol (Menthol)tlenek cynku (Zinc oxide) zawiesina do stos. na skórę but. 100 g polfilin czym jest.

Informacje Polfilin znaczenie w Słownik leków P .

Dodaj opinię o Polfilin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Polfilin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: