Do czego jest Polhumin R lekarstwo? Jak działa: leku: Substancje czynne: insulina ludzka (Insulin.

Czy pomocne?

Lek Polhumin R

Lekarstwo POLHUMIN R: Polhumin® R
Producent leku:
Polfa-Tarchomin
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
insulina ludzka (Insulin human)
roztwór do wstrz. 100 j.m./ml 3 wkłady 3 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. 100 j.m./ml 5 wkładów 3 ml,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Polhumin® Mix
HumaJect® R
HumaJect® M3 (30/70)
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Cukrzyca wymagająca leczenia insuliną.
Działanie
Hormon białkowy o działaniu hipoglikemizujacym i anabolicznym, biorący udział w przemianach węglowodanów, tłuszczów i białek. Aktywuje transport glukozy do tkanek insulinozależnych (mięśnie, tkanka tłuszczowa, wątroba), hamuje glukoneogenezę i glikogenolizę, aktywuje przemiany wewnątrzkomórkowe glukozy, hamuje lipolizę i aktywuje lipogenezę, pobudza syntezę białek i hamuje ich degradację. Po podaniu podskórnym start działania występuje pośrodku 0,5 h od podania, max. działanie między 1-3 h, czas działania wynosi 8 h. T0,5 wynosi kilka min..
Działania niepożądane
Najczęstszym działaniem niepożądanym jest hipoglikemia. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, obrzęk Quinckiego). Sporadycznie, w miejscu wstrzyknięcia, obserwowano hipertrofię i lipodystrofię poinsulinową (lipodystrofia może wystąpić także w miejscach oddalonych od miejsca podania insuliny).
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hipoglikemia.
Interakcje
Działanie hipoglikemizujące insuliny mogą nasilać doustne leki przeciwcukrzycowe, inhibitory konwertazy angiotensyny, leki b-adrenolityczne, inhibitory MAO, salicylany i alkohol. Działanie hipoglikemizujące insuliny mogą osłabiać: estrogeny (w tym doustne środki antykoncepcyjne), związki litu, sympatykomimetyki, glikokortykosteroidy, fenytoina, hormony tarczycy i tiazydowe leki moczopędne.
Dawkowanie
Dawkowanie określa się w pojedynkę, opierając się na regularnego oznaczania stężenia glukozy we krwi i w moczu. Preparat podaje się podskórnie, w wyjątkowych sytuacjach domięśniowo albo dożylnie. U dzieci zaleca się insulinoterapię czynnościową. U pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek moment półtrwania insuliny ulega wydłużeniu (przy klirensie kreatyniny poniżej 60 ml/min może mieć to znaczenie kliniczne) - należy zmniejszyć dawkę insuliny. U pacjentów ponad 70 r.ż., z racji na powiększone ryzyko znacznego obniżenia stężenia glukozy we krwi, nie należy dążyć do uzyskania normoglikemii w trakcie insulinoterapii; zaleca się algortym dwóch wstrzyknięć insuliny, utrzymanie glikemii poniżej progu nerkowego jest regularnie wystarczające. U pacjentów z otyłością może być niezbędne powiększenie dawki insuliny.
Ciąża i karmienie piersią
W ciąży albo okresie jej planowania, u pacjentek z cukrzycą, zaleca się wzmożoną kontrolę stopnia wyrównania cukrzycy. Zapotrzebowanie na insulinę zazwyczaj minimalizuje się w I trymestrze, a powiększa w II i III trymestrze ciąży. Nie ma ograniczeń w stosowaniu preparatu w momencie karmienia piersią. U pacjentek z cukrzycą karmiących piersią może być niezbędna modyfikacja dawki insuliny i diety.
Uwagi
Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z niedoczynnością przysadki i nadnerczy (ryzyko hipoglikemii).
Podobne leki
Polhumin® Mix
HumaJect® R
HumaJect® M3 (30/70)

Informacje Polhumin R znaczenie w Słownik leków P .

Dodaj opinię o Polhumin R, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Polhumin R, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.