Do czego jest Rhinophenazol lekarstwo? Jak działa: leku: Substancje czynne: siarczan antazoliny.

Czy pomocne?

Lek Rhinophenazol

Lekarstwo RHINOPHENAZOL: Rhinophenazol
Producent leku:
Polfa-Warszawa
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
siarczan antazoliny (Antazoline sulphate)azotan nafazoliny (Naphazoline nitrate)
krople do nosa, roztwór but. 10 ml,
--,-- zł
Alergia
Przejdź do dolegliwości 'Alergia'.
Szukaj leków na tę chorobę 'Alergia'.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Oftophenazol
Dermophenazol
Sulfarinol
Betadrin® WZF
Rhinazin
Mibalin
Cincol
Betadrin
Oculosan
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Ostre stany zapalne błony śluzowej nosa. Zaostrzenia w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa.
Działanie
Preparat do miejscowego stosowania w formie kropli do nosa. Wywiera szybkie i długookresowe działanie przeciwhistaminowe. Znosi obrzęk błon śluzowych nosa, minimalizuje ich stan zapalny i przywraca drożność przewodów nosowych.
Działania niepożądane
Może wystąpić przejściowe pieczenie błony śluzowej nosa, powiększenie ciśnienia śródgałkowego. Przy długotrwałym albo zbyt częstym podawaniu preparatu mogą wystąpić układowe działania niepożądane nafazoliny (w szczególności u niemowląt i małych dzieci) w wyniku wchłonięcia leku z błon śluzowych (depresja o.u.n., bladość powłok skórnych, zaburzenia oddychania i czynności serca, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe). Służący długotrwale może wywołać wysuszenie i zmiany zanikowe błony śluzowej nosa i nawrót objawów chorobowych.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskra z wąskim kątem przesączania, niemowlęta. Nie stosować długotrwale. Nie zaleca się stosowania u dzieci do ukończenia 6 r.ż. z racji na ryzyko układowych działań niepożądanych nafazoliny. Ostrożnie stosować w skojarzeniu z inhibitorami MAO.
Interakcje
Z inhibitorami MAO i tripierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może wystąpić przyrost ciśnienia krwi.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci od 7 r.ż. zwykle 1-3 krople do każdego przewodu nosowego; w przypadku potrzeby dawkę można powtórzyć po 4-6 h. Nie stosować dłużej niż poprzez 3-5 dni.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki
Oftophenazol
Dermophenazol
Sulfarinol
Betadrin® WZF
Rhinazin
Mibalin

Działanie: Rhinophenazol

Definicja Raphacholin AC:
Co to jest Producent leku: Herbapol-Wrocław Wiadomości o leku: Substancje czynne: węgiel aktywny (Activated charcoal)karczoch zwykły (Cynara scolymus)rzodkiew zwykła (Raphanus sativum) tabl. powl. 30 szt rhinophenazol co znaczy.
Definicja Rhinocort Aerozol Wodny:
Co to jest Wodny Producent leku: AstraZeneca Wiadomości o leku: Substancje czynne: budezonid (Budesonide) aerozol do nosa, zaw. wodna 64 µg/dawkę 120 dawek - 10 ml, --,-- zł aerozol do nosa, zaw. wodna 32 rhinophenazol krzyżówka.
Definicja Reconvan:
Co to jest leku: Fresenius-Kabi Wiadomości o leku: Substancje czynne: sacharydy (Carbohydrates)tłuszcze (Fats)minerały (Minerals)proteiny (Proteins)witaminy (Vitamins) płyn but. 500 ml, --,-- zł płyn poj. typu rhinophenazol co to jest.
Definicja Rhinazin:
Co to jest leku: Polfa-Warszawa Wiadomości o leku: Substancje czynne: azotan nafazoliny (Naphazoline nitrate) krople do nosa, roztwór 1 mg/ml but. 10 ml, --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów rhinophenazol słownik.
Definicja Rapamune:
Co to jest leku: Whitehall Wiadomości o leku: Substancje czynne: sirolimus (Sirolimus) tabl. powl. 1 mg 30 szt., --,-- zł tabl. powl. 1 mg 100 szt., --,-- zł roztwór doustny 1 mg/ml but. 60 ml+30 strzyk rhinophenazol czym jest.

Informacje Rhinophenazol znaczenie w Słownik leków R .

Dodaj opinię o Rhinophenazol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Rhinophenazol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: