Do czego jest Sylicynar lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: karczoch zwykły (Cynara scolymus.

Czy pomocne?

Lek Sylicynar

Lekarstwo SYLICYNAR: Sylicynar
Producent leku:
Herbapol-Poznań
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
karczoch zwykły (Cynara scolymus)sylimaryna (Silymarin)
tabl. powl. 60 szt.,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Liproxal
Raphacholin® C
Raphacholin® AC
Cynarex
Cardiobonisol
Cynacholin
Hepacynar
Silimax
Syliverin
Lagosa
Sylimarol
SYLICYNAR * 60 tabletki
W cenie
21,01 zł
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Stany po toksyczno - metabolicznych uszkodzeniach wątroby. Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby, w stanach zapalnych wątroby i pęcherzyka żółciowego i w miażdżycy.
Działanie
Preparat złożony, wykazujący działanie ochronne na wątrobę i żółciopędne. Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów, chroniąc wątrobę przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. Wyciąg z ziela karczochów powiększa wydzielanie żółci, dzięki czemu nieznacznie obniża się również poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Działania niepożądane
Sposobność nasilania odczynów skórnych związanych z ekspozycją na światło ultrafioletowe. Z racji na obecność sylimaryny sporadycznie jest obserwowane łagodne działanie przeczyszczające.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niedrożność dróg żółciowych.
Interakcje
Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci ponad 12 r.ż.: 2 tabl. 3 razy na dzień po posiłku.
Ciąża i karmienie piersią
Z racji na brak odpowiednich, kontrolowanych badań u ludzi dopuszcza się wykorzystywanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w razie zdecydowanej konieczności, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu albo karmionego dziecka.
Uwagi
Preparat szczególnie ostrożnie stosować w kamicy żółciowej, stale monitorując pacjenta. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 r.ż.
Podobne leki
Liproxal
Raphacholin® C
Raphacholin® AC
Cynarex
Cardiobonisol
Cynacholin

Działanie: Sylicynar

Definicja Salicortex:
Co to jest Producent leku: Labofarm Wiadomości o leku: Substancje czynne: wierzba purpurowa/ wiklina (Salix purpurea) tabl. 330 mg 20 szt., --,-- zł tabl. 330 mg 60 szt., --,-- zł tabl. 330 mg 90 szt., --,-- zł sylicynar co znaczy.
Definicja Sadamin Prolongatum:
Co to jest Producent leku: Viatris Wiadomości o leku: Substancje czynne: nikotynian ksantynolu (Xantinol nicotinate) tabl. o przedł. uwalnianiu 500 mg 20 szt., --,-- zł tabl. o przedł. uwalnianiu 500 mg 20 szt sylicynar krzyżówka.
Definicja Synercid:
Co to jest leku: Aventis Pharma Wiadomości o leku: Substancje czynne: dalfoprystyna (Dalfopristine)chinuprystyna (Quinupristine) proszek do przyg. roztw. do inf. 1 fiolka, --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w sylicynar co to jest.
Definicja Stilnox:
Co to jest leku: Sanofi-Synthélabo Wiadomości o leku: Substancje czynne: winian zolpidemu (Zolpidem tartrate) tabl. powl. 10 mg 20 szt., --,-- zł tabl. powl. 10 mg 10 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w sylicynar słownik.
Definicja Sonol:
Co to jest leku: Elanda Wiadomości o leku: Substancje czynne: mentol (Menthol)kwas salicylowy (Salicylic acid)tymol (Thymol) płyn do stos. na skórę 8 g, --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów sylicynar czym jest.

Informacje Sylicynar znaczenie w Słownik leków S .

Dodaj opinię o Sylicynar, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Sylicynar, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: