Do czego jest Thermo-Rheumon lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: nikotynian benzylu (Benzyl.

Czy pomocne?

Lek Thermo-Rheumon

Lekarstwo THERMO-RHEUMON: Thermo-Rheumon
Producent leku:
Bayer
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
nikotynian benzylu (Benzyl nicotinate)etofenamat (Etofenamate)
krem tuba 100 g,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Lumbolin
Traumon
Rheumon
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Dolegliwość zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych. Reumatyzm pozastawowy: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej; zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych); zapalenie nadkłykci.
Działanie
Niesteroidowy lek przeciwzapalny z gatunku pochodnych kwasu antranilowego (fenamatów) o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym do stosowania miejscowego. System działania bazuje na hamowaniu syntezy prostaglandyn, hamowaniu uwalniania mediatorów zapalenia (bradykininy, serotoniny, histaminy, enzymów proteolitycznych), blokowaniu układu dopełniacza i hamowaniu uwalniania hialuronidazy. Nikotynian benzylu ma właściwości miejscowo drażniące - skutkuje miejscowe przekrwienie i uczucie ciepła. Po podaniu na skórę biodostepność wynosi ok. 20% i zależy od stanu miejscowego (na przykład wilgotności skóry). Max. stężenie we krwi występuje po 12-24 h od wykorzystania. W ok. 99% wiąże się z białkami osocza. Jest wydalany w formie wielu metabolitów wolnych albo sprzężonych w 35% z moczem, pozostała część z żółcią i kałem.
Działania niepożądane
Przeważnie zaczerwienienie skóry i uczucie pieczenia (będące efektem zamierzonym stosowanego leku); bardzo rzadko (<0,01%) skórne reakcje alergiczne.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na etofenamat, kwas flufenamowy, nikotynian benzylu albo inne leki z gatunku NLPZ. Ciąża i moment karmienia piersią. Dzieci do 14 r.ż.
Interakcje
Dawkowanie
Odpowiednią liczba kremu (zwykle do 2 g, jest to rozmiar orzecha laskowego) nałożyć na skórę w rejonie objętej bólem i intensywnie wcierać. Stosować 3-4 razy na dobę. Preparat może być służący jako uzupełnienie termoterapii. Leczenie trwa zwykle do 2 tyg.
Ciąża i karmienie piersią
Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Uwagi
Nie stosować na skórę uszkodzoną albo zmienioną chorobowo.
Podobne leki
Lumbolin
Traumon
Rheumon

Informacje Thermo-Rheumon znaczenie w Słownik leków T .

Dodaj opinię o Thermo-Rheumon, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Thermo-Rheumon, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.