Do czego jest Tractocile lekarstwo? Jak działa: Wiadomości o leku: Substancje czynne: atosiban.

Czy pomocne?

Lek Tractocile

Lekarstwo TRACTOCILE: Tractocile
Producent leku:
Ferring Pharmaceuticals
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
atosiban (Atosiban)
konc. do przyg. roztw. do wlewu 7,5 mg/ml 1 fiolka 5 ml,
--,-- zł
roztwór do wstrz. 7,5 mg/ml 1 fiolka 0,9 ml,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Brak podobnych leków.
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Preparat podaje się w celu zahamowania przedwczesnej czynności porodowej u kobiet w ciąży jeżeli: w momencie 30 min występują przynajmniej 4 regularne, trwające przynajmniej 30 s skurcze macicy; rozwarcie szyjki macicy wynosi 1-3 cm (u pierworódek 0-3 cm), a skrócenie szyjki macicy jest większe albo równe 50%; wiek matki wynosi ponad 18 lat; wiek ciążowy wynosi od 24 do 33 pełnych tyg.; tętno płodu jest poprawne.
Działanie
Konkurencyjny antagonista ludzkiej oksytocyny na poziomie receptorowym, powodujący pomniejszenie częstotliwości skurczów i napięcia mięśni macicy. W razie zagrażającego porodu wczesnego, w rekomendowanych dawkach, przeciwdziała skurczom macicy i indukuje jej stan spoczynkowy. Po wykorzystaniu atozybanu liczba skurczów macicy minimalizuje się gwałtownie pośrodku 10 min, a osiągnięty stan spoczynkowy (£ 4 skurcze/h) trwa poprzez 12 h. Po podaniu wlewu dożylnego w dawce 300 µg/min w okresie 6-12 h, stężenie leku we krwi stwierdzano pośrodku 1 h od rozpoczęcia wlewu. Lek wiąże się z białkami osocza w 46-48%. Jest metabolizowany w wątrobie. Przenika poprzez barierę łożyska i do mleka matki.
Działania niepożądane
U kobiet bardzo regularnie obserwowano nudności; regularnie: wymioty, ból i zawroty głowy, uderzenia gorąca, tachykardię, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, reakcję w miejscu wstrzyknięcia, hiperglikemię. Niezbyt regularnie występowały: gorączka, bezsenność, świąd, wysypka. Rzadko pojawiały się zaburzenia w obkurczaniu się macicy po porodzie i krwotok i reakcje nadwrażliwości.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na atozyban albo pozostałe składniki preparatu. Wiek ciążowy poniżej 24 tyg. albo ponad 33 pełnych tyg. Przedwczesne pęknięcie błon płodowych w ciąży trwającej ponad 30 tyg. Wewnątrzmaciczne opóźnienie wzrostu i zaburzenia tętna płodu. Przedporodowy krwotok maciczny, wymagający natychmiastowego porodu. Rzucawka albo ciężki stan przedrzucawkowy, wymagający porodu. Wewnątrzmaciczna śmierć płodu. Podejrzenie zakażenia wewnątrzmacicznego. Łożysko przodujące. Przedwczesne oddzielenie łożyska. Każdy inny stan matki albo płodu, gdzie podtrzymywanie ciąży jest niebezpieczne.
Interakcje
W badaniach klinicznych nie stwierdzono ważnych klinicznie interakcji atozybanu z równocześnie stosowanym betametazonem i labetalolem. Atozyban in vitro nie hamuje aktywności enzymów cytochromu P-450.
Dawkowanie
Lek może być służący poprzez lekarzy doświadczonych w leczeniu porodu przedwczesnego. Preparat podaje się dożylnie w 3 następujących po sobie fazach: dawkę początkową 6,75 mg (roztwór do wstrzykiwań) podaje się w bezpośrednim, trwającym przynajmniej 1 min wstrzyknięciu dożylnym (bolus); zaraz później stosuje się ciągły wlew dożylny (koncentrat do przygotowania roztworu do wlewu) w dawce 300 µg/min - 18 mg/h (dawka nasycająca) poprzez 3 h; po czym kontynuuje się wlew dożylny tego preparatu w dawce 100 µg/min - 6 mg/h (dawka podtrzymująca) w okresie do 45 h. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 48 h, a dawka całkowita nie powinna przekraczać 330 mg. Nie zaleca się stosowania więcej niż 3 ponownych cykli leczenia w momencie ciąży. Wlew dożylny należy przygotować przez rozpuszczenie koncentratu do przygotowania roztworu do wlewu w 0,9% roztworze NaCl, mleczanowym roztworze Ringera albo 5% roztworze glukozy.
Ciąża i karmienie piersią
Preparat należy stosować jedynie w razie zagrażającego porodu przedwczesnego u kobiet w ciąży trwającej od 24 do 33 pełnych tyg.
Uwagi
Z racji na brak doświadczenia albo ograniczone doświadczenie, lek należy stosować szczególnie ostrożnie jeżeli nie można wykluczyć przedwczesnego pęknięcia błon płodowych, zaburzeń czynności wątroby albo nerek, nieprawidłowego położenia łożyska, ciąży mnogiej albo wieku ciążowego wynoszącego od 24 do 27 tyg., powtarzania terapii (do 3 powtórzeń) i wewnątrzmacicznego opóźnienia wzrostu płodu.
Podobne leki

Działanie: Tractocile

Definicja Topamax:
Co to jest leku: Janssen-Cilag Wiadomości o leku: Substancje czynne: topiramat (Topiramate) tabl. powl. 200 mg 28 szt., --,-- zł tabl. powl. 100 mg 28 szt., --,-- zł kaps. 15 mg 60 szt., --,-- zł kaps. 25 mg 60 tractocile co znaczy.
Definicja Tinctura Salviae:
Co to jest Producent leku: Phytopharm Klęka Wiadomości o leku: Substancje czynne: szałwia lekarska (Salvia officinalis) płyn do stos. w jamie ustnej but. 30 g, --,-- zł płyn do stos. w jamie ustnej but. 100 g tractocile krzyżówka.
Definicja Tabletki Z Czosnku:
Co to jest Producent leku: Labofarm Wiadomości o leku: Substancje czynne: czosnek pospolity (Allium sativum) tabl. 300 mg 20 szt., --,-- zł tabl. 300 mg 60 szt., --,-- zł tabl. 300 mg 90 szt., --,-- zł Nie ma tractocile co to jest.
Definicja Tramadol:
Co to jest leku: Synteza Wiadomości o leku: Substancje czynne: chlorowodorek tramadolu (Tramadol hydrochloride) kaps. 50 mg 20 szt., --,-- zł krople doustne, roztwór 100 mg/ml but. 10 ml, --,-- zł Nie ma tractocile słownik.
Definicja Tribiotic:
Co to jest leku: Kato Wiadomości o leku: Substancje czynne: bacytracyna (Bacitracin)neomycyna (Neomycin)polimyksyna B (Polymyxin B) maść tuba 5 g, --,-- zł maść tuba 28 g, --,-- zł maść 10 sasz. 1 g + 10 tractocile czym jest.

Informacje Tractocile znaczenie w Słownik leków T .

Dodaj opinię o Tractocile, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Tractocile, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: