Do czego jest Tribiotic lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: bacytracyna (Bacitracin)neomycyna.

Czy pomocne?

Lek Tribiotic

Lekarstwo TRIBIOTIC: Tribiotic
Producent leku:
Kato
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
bacytracyna (Bacitracin)neomycyna (Neomycin)polimyksyna B (Polymyxin B)
maść tuba 5 g,
--,-- zł
maść tuba 28 g,
--,-- zł
maść 10 sasz. 1 g + 10 plastrów z opatr.,
--,-- zł
maść tuba 14 g,
--,-- zł
maść 10 sasz. 1 g,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Neotopic
Baneocin
Bivacyn
Maxitrol
Dicortineff
Pimafucort
Proctosone
Dicortineff
Lorinden® N
Mecortolon® N
Neomycinum
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Niewielkie rany, zadrapania i skaleczenia zagrożone albo powikłane zakażeniem bakteryjnym.
Działanie
Preparat wykorzystujący synergizm działania 3 antybiotyków bakteriobójczych. Bacytracyna jest antybiotykiem polipeptydowym, działającym raczej na bakterie Gram-dodatnie (między innymi Streptococcus spp.). Neomycyna - antybiotyk aminoglikozydowy - działa między innymi na Enterobacteriaceae (w szczególności Proteus indolo-nieujemny i Klebsiella spp.) i Staphylococcus aureus. Polimiksyna B działa raczej na bakterie Gram-ujemne, w szczególności Pseudomonas aeruginosa i pałeczki Enterobacteriaceae.
Działania niepożądane
Niekiedy wysypka skórna, świąd i nadkażenia opornymi szczepami bakterii albo drożdżakami Candida. Wykorzystywanie na spore powierzchnie uszkodzonej skóry prowadzi do nefro-, oto- i neurotoksyczności w wyniku wchłaniania się neomycyny.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężka niewydolność nerek, uszkodzenia narządu słuchu. Bardzo ostrożnie stosować na spore powierzchnie uszkodzonej skóry (ponad 20% powierzchni ciała), sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe; nie stosować długotrwale z racji na rozwijającą się oporność bakterii i sposobność toksycznego działania i nadkażenia drożdżakami. W ciąży stosować wyłącznie w razie, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.
Interakcje
W razie wchłonięcia się preparatu: z lekami moczopędnymi (kwas etakrynowy, furosemid), innymi antybiotykami aminoglikozydowymi, niektórymi cefalosporynami nasila się działanie oto- i nefrotoksyczne; z narkotycznymi lekami przeciwbólowymi, środkami zwiotczającymi mięśnie i anestetykami może wystąpić blokada połączeń nerwowo-mięśniowych.
Dawkowanie
Niewielką liczba maści nanosi się 1-3 razy na dzień na oczyszczone miejsce zranienia. Nie zaleca się stosować dłużej niż 7 dni.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki
Neotopic
Baneocin
Bivacyn
Maxitrol
Dicortineff
Pimafucort

Działanie: Tribiotic

Definicja Tenox:
Co to jest leku: Krka Wiadomości o leku: Substancje czynne: amlodypina (Amlodipine) tabl. 10 mg 30 szt., --,-- zł tabl. 5 mg 30 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów najważniejszych tribiotic co znaczy.
Definicja Tamoxifen-Ebewe:
Co to jest Producent leku: Ebewe Wiadomości o leku: Substancje czynne: tamoksyfen (Tamoxifen) tabl. 10 mg 30 szt., --,-- zł tabl. 20 mg 30 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów tribiotic krzyżówka.
Definicja Thiopental:
Co to jest Producent leku: Lek Wiadomości o leku: Substancje czynne: tiopental sodu (Thiopental sodium) proszek do przyg. roztw. do wstrz. 1 g 25 fiolek, --,-- zł proszek do przyg. roztw. do wstrz. 500 mg 25 tribiotic co to jest.
Definicja Thioridazin:
Co to jest Producent leku: Jelfa Wiadomości o leku: Substancje czynne: chlorowodorek tiorydazyny (Thioridazine hydrochloride) draż. 25 mg 20 szt., --,-- zł draż. 100 mg 20 szt., --,-- zł draż. 10 mg 30 szt tribiotic słownik.
Definicja Talion:
Co to jest leku: Herbapol-Kraków Wiadomości o leku: Substancje czynne: mniszek lekarski (Taraxacum officinale) płyn doustny but. 100 g, --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów najważniejszych tribiotic czym jest.

Informacje Tribiotic znaczenie w Słownik leków T .

Dodaj opinię o Tribiotic, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Tribiotic, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: