Do czego jest Upsarin lekarstwo? Jak działa: leku: Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy.

Czy pomocne?

Lek Upsarin

Lekarstwo UPSARIN: Upsarin
Producent leku:
Bristol-Myers Squibb
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
kwas acetylosalicylowy (Acetylsalicylic acid)
tabl. musujące 325 mg 6 szt.,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Ascalcin® Plus
Ascalcin
Asprocol
Galocard
Antygrypin
Cardiofil
Encopirin
Aspimag
Acard
ASA
Upsarin C
UPSARIN C * 20 tabletki mus.
W cenie
20,20 zł
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Stany gorączkowe, grypa, przeziębienia, bóle różnego pochodzenia (w szczególności głowy, stawów, mięśni, zębów, bóle reumatyczne), nerwobóle, profilaktyka przeciwzakrzepowa.
Działanie
Kwas acetylosalicylowy działa raczej poprzez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych; minimalizuje agregację płytek krwi poprzez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wchłania się błyskawicznie i kompletnie z przewodu pokarmowego. Podanie leku w formie tabletek musujących skutkuje zobojętnienie treści żołądkowej, co poprawia tolerancję leku. Spora liczba CO2 powstałego po rozpuszczeniu przyspiesza eliminację leku z żołądka. Prawie całkowite wchłanianie dzieje się w jelicie cienkim. Wiąże się z albuminami osocza w 50-90%. Jest metabolizowany w wątrobie i innych tkankach. Wydala się z moczem, raczej w formie metabolitów i w 10% w formie nie zmienionej. T0,5 wynosi 2-4 h.
Działania niepożądane
Szum w uszach, uczucie osłabienia słuchu, nudności, wymioty, zawroty głowy to symptomy przedawkowania. W czasie stosowania może wystąpić krwawienie z przewodu pokarmowego (w szczególności przy długotrwałym stosowaniu), krwawienie z nosa, powiększone krwawienie miesiączkowe, skórne reakcje alergiczne. Uważane jest, iż kwas acetylosalicylowy jako hapten może prowadzić do uczulenia typu astmy oskrzelowej. Zażywanie kwasu acetylosalicylowego w ostatnim trymestrze ciąży może wywołać nadciśnienie płucne i przyspieszyć zamknięcie przewodu tętniczego u płodu. Przyjmowany pod koniec ciąży może przedłużyć czas krwawienia matki i u dziecka i opóźnić poród.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na salicylany albo inne leki z gatunku NLPZ. Czynna dolegliwość wrzodowa żołądka i/albo dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi, ostatni trymestr ciąży. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 4 r.ż.; u dzieci do 12 r.ż. nie stosować w przebiegu chorób wirusowych (w szczególności ospy wietrznej i grypy) z racji na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy w wywiadzie, astmą oskrzelową, katarem siennym, niewydolnością nerek albo wątroby, obfitymi krwawieniami miesiączkowymi i przed zabiegami chirurgicznymi.
Interakcje
Kwas acetylosalicylowy działa synergicznie z innymi lekami przeciwzapalnymi, przeciwgorączkowymi i przeciwbólowymi, może także zmniejszać działanie niektórych leków z gatunku NLPZ i leków powodujących wydalanie kwasu moczowego z organizmu. Wypiera z połączeń z białkami leki przeciwzakrzepowe, sulfonamidy i doustne leki przeciwcukrzycowe zwiększając ich działanie farmakologiczne: potęguje działanie hipoglikemizujące doustnych leków przeciwcukrzycowych z gatunku sulfonylomocznika, działanie przeciwzakrzepowe leków z gatunku kumaryny, leków przeciwgruźliczych (pochodnych kwasu p-aminosalicylowego), penicylin, sulfonamidów, fenytoiny. Łączne wykorzystywanie z kortykosteroidami obniża stężenie salicylanów we krwi, a z tiklopidyną powiększa ryzyko wystąpienia krwawienia. Skraca czas działania sulfonamidów; nasila działanie i toksyczność metotreksatu, przy jednoczesnym leczniu digoksyną powiększa jej stężenie we krwi; osłabia działanie spironolaktonu, indometacyny. Skutkuje retencję moczanów. Barbiturany i propranolol zmniejszają siłę działania kwasu acetylosalicylowego. Antacida zmniejszają wchłanianie leku. Jednoczesne spożywanie alkoholu powiększa niebezpieczeństwo wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego.
Dawkowanie
Dorośli doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo 1-2 tabl. co 4-6 h (nie przekraczać dawki 12 tabl. na dobę); w profilaktyce przeciwzakrzepowej 1/2 tabl. raz na dzień. Dzieci ponad 12 r.ż.: 1 tabl. 3-4 razy na dzień. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki
Acard
Alka-Seltzer
Ascalcin® Plus
Ascalcin
Asprocol
Galocard

Działanie: Upsarin

Definicja Ulgamax:
Co to jest leku: Jelfa Wiadomości o leku: Substancje czynne: węglan wapnia (Calcium carbonate)dimetikon (Dimethicone)węglan magnezu (Magnesium carbonate) tabl. do ssania 4 szt., --,-- zł tabl. do ssania 12 szt upsarin co znaczy.
Definicja Uro-Vaxom:
Co to jest leku: OM Pharma Wiadomości o leku: Substancje czynne: pałeczka okrężnicy (Escherichia coli) kaps. 6 mg 90 szt., --,-- zł kaps. 6 mg 30 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów upsarin krzyżówka.
Definicja Ulgastran:
Co to jest leku: Polfa-Grodzisk Wiadomości o leku: Substancje czynne: sukralfat (Sucralfate) tabl. 1 g 50 szt., --,-- zł zawiesina doustna 1 g/5 ml but. 250 ml, --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak upsarin co to jest.
Definicja Ultratard HM:
Co to jest Producent leku: Novo Nordisk Wiadomości o leku: Substancje czynne: zawiesina insuliny cynkowej (Insulin zinc suspension) zawiesina do wstrz. 40 j.m./ml 1 fiolka 10 ml, --,-- zł zawiesina do wstrz upsarin słownik.
Definicja Ursopol:
Co to jest leku: ICN Polfa Rzeszów Wiadomości o leku: Substancje czynne: kwas ursodeoksycholowy (Ursodeoxycholic acid) kaps. 150 mg 20 szt., --,-- zł kaps. 300 mg 20 szt., --,-- zł kaps. 300 mg 50 szt upsarin czym jest.

Informacje Upsarin znaczenie w Słownik leków U .

Dodaj opinię o Upsarin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Upsarin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: