Do czego jest Vinpoton lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: winpocetyna (Vinpocetine) tabl. 5.

Czy pomocne?

Lek Vinpoton

Lekarstwo VINPOTON: Vinpoton
Producent leku:
Polfa-Grodzisk
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
winpocetyna (Vinpocetine)
tabl. 5 mg 50 szt.,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Vinpocetine
Vicebrol
Cavinton Forte
Cavinton
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Leczenie wspomagające zaburzeń czynności ośrodkowego układu nerwowego związanych z przewlekłymi zaburzeniami krążenia mózgowego u osób w podeszłym wieku, zaburzeń wzroku, słuchu i zawrotów głowy o podłożu naczyniowym.
Działanie
Preparat zwiększający przepływ poprzez naczynia krwionośne w mózgu. Pośrednio pobudza mechanizmy metaboliczne w ośrodkowym układzie nerwowym. Praktycznie nie wpływa na krążenie obwodowe. Dobrze wchłania się po podaniu doustnym, max. stężenie w surowicy osiąga po 1-1,5 h. Obecność treści pokarmowej powiększa dostępność leku. Wiąże się z białkami osocza, wydalana jest z moczem w formie metabolitów, raczej apowinkaminy.
Działania niepożądane
Może wystąpić niewielki, przejściowy spadek ciśnienie tętniczego krwi, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle w nadbrzuszu, nudności), ból i zawroty głowy, zaburzenia snu, niepokój, drżenie, tachykardia. Bardzo rzadko: alergiczna reakcja skórna, parestezje.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na winpocetynę. Ostra dolegliwość niedokrwienna serca, ciężkie zaburzenia rytmu serca, krwawienie do ośrodkowego układu nerwowego.
Interakcje
Leki zobojętniające sok żołądkowy ograniczają wchłanianie leku. Nie stosować łącznie z heparyną. Winpocetyna nasila działanie leków przeciwnadciśnieniowych, przeciwarytmicznych i przeciwzakrzepowych. Możliwa jest interakcja z barbituranami. Ostrożnie stosować z innymi lekami działającymi na o.u.n., w szczególności najpierw leczenia.
Dawkowanie
Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy na dzień, leczenie podtrzymujące 1 tabl. 3 razy na dzień. Kuracja powinna trwać 4-12 tyg.
Ciąża i karmienie piersią
Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Uwagi
Winpocetyna może obniżać próg drgawkowy.
Podobne leki
Vinpocetine
Vicebrol
Cavinton Forte
Cavinton

Informacje Vinpoton znaczenie w Słownik leków V .

Dodaj opinię o Vinpoton, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Vinpoton, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.