Do czego jest Acidum Folicum? Inna nazwa leku: ACIDUM FOLICUM wskazania i przeciwskazania acidum.

Czy pomocne?

Lek Acidum Folicum

Nazwa międzynarodowa dla Acidum Folicum to lek ACIDUM FOLICUM.

Lek Acidum Folicum informacje dla Pacjenta: Lek (zwany kwasem foliowym) należy do zespołu witamin B. Bierze udział w tworzeniu krwinek czerwonych w szpiku.
Lekarz Acidum Folicum dawkowanie: Witamina stosowana jest w różnego rodzaju niedokrwistościach, przy stanach wycieńczenia ustroju, zapaleniach nerwów.
Acidum Folicum metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Dzienne zapotrzebowanie wynosi 0,1-0,8 mg (kobiety w okresie rozrodczym- 0,4 mg) W stanach zwiększonego zapotrzebowania lek podajemy doustnie (5-15 mg / dobę, a w początkowym okresie leczenia nawet do 45 mg/d) Dawki u dzieci zależą od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.
Acidum Folicum poinformuj lekarza: Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Acidum Folicum w przypadku:
Acidum Folicum skutki uboczne: Objawów ubocznych zazwyczaj nie stwierdza się.
Inne skutki uboczne Acidum Folicum: Zmiany na skórze na tle uczuleniowym, brak apetytu, złe samopoczucie, zaburzenia przewodu pokarmowego.
Wygląd Acidum Folicum opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie acidum folicum to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał ACIDUM FOLICUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Acidum Folicum. Poznaj skutki uboczne Acidum Folicum i odpowiednie przyjmowanie leku ACIDUM FOLICUM zamiennik.

Od lekarza: Acidum Folicum, ACIDUM FOLICUM

Dodaj opinię o Acidum Folicum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Acidum Folicum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje ACIDUM FOLICUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .