Do czego jest Adiuretin? Inna nazwa leku: DESMOPRESSINI ACETAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Adiuretin

Nazwa międzynarodowa dla Adiuretin: DESMOPRESSINI ACETAS

Lek Adiuretin informacje: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją, która w organizmie ludzkim bierze udział w procesach regulujących wydalanie moczu oraz kurczenie się naczyń krwionośnych. Lek ten silniej od substancji naturalnej hamuje wydalanie moczu przez nerki, a znacznie słabiej działa na naczynia krwionośne.
Adiuretin dawkowanie: Lek znalazł zastosowanie w leczeniu "moczówki prostej", nadmiernego wydalania moczu spowodowanego innymi przyczynami. Znalazł również zastosowanie w leczeniu moczenia nocnego oraz jako test oceniający, jak nerki zagęszczają mocz.
Adiuretin metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Stosuje się dawkowanie indywidualne w zależności od przyczyny podawania leku i stanu chorego. Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Adiuretin poinformuj lekarza: O tym, że masz skłonności do uczuleń, również na inne leki. O tym, że zauważyłeś u siebie obrzęki. O tym, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży lub gdy, karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Adiuretin w przypadku:
Adiuretin skutki uboczne: Podrażnienie śluzówki nosa. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki mogą pojawić się bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, podwyższone ciśnienie tętnicze, łagodne bóle brzucha w postaci uczucia skurczu czy nudności. Gdy powyższe dolegliwości wystąpiły i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Adiuretin: Objawy świadczące o uczuleniu na lek takie jak: gorączka, wysypka na skórze w postaci pokrzywki czy duszność spowodowana skurczeniem się światła dróg oddechowych. Zdarza się to rzadko, ale gdyby powyższe objawy pojawiły się, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Adiuretin opakowanie: roztwór do wstrzykiwań

Informacje DESMOPRESSINI ACETAS zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Adiuretin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Adiuretin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.