Do czego jest Advil? Inna nazwa leku: IBUPROFENUM wskazania i przeciwskazania advil. Definicja.

Czy pomocne?

Lek Advil

Nazwa międzynarodowa dla Advil to lek IBUPROFENUM.

Lek Advil informacje dla Pacjenta: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Lekarz Advil dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.
Advil metoda: Lek stosowany jest doustnie. Przyjmuj lek co 4-6 godzin, po posiłku , w dawkach ustalonych przez lekarza. Przyjmuj dokładnie ustaloną dawkę. Stosuj lek 2-3 tygodnie, jeżeli lekarz nie ustali inaczej. Jedynie lekarz może zdecydować o innej częstotliwości stosowania leku i długości jego przyjmowania. NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz przyjąć lek na czas, nidy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Advil poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedyś uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Piroksikam, Indometacynę, Naproksen, Fenylobutazon i inne). O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz stanach zapalnych przewodu pokarmowego. O chorobach serca i krwi. O chorobie nerek lub wątroby. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Advil w przypadku: Napojów alkoholowych. Regularnego przyjmowania Polopiryny.
Advil skutki uboczne: Nudności, wymioty. Zgaga lub niestrawność. Bóle i skurcze żołądka. Biegunka. Powyższe dolegliwości są mniej nasilone lub w ogóle nie występują przy stosowaniu czopków. Gdy dolegliwości te nie ustępują, mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem. Zawroty i ból głowy.
Inne skutki uboczne Advil: Pokrzywkę, rumień na skórze. Swędzenie skóry. Szum w uszach i osłabienie słuchu. Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi). Obrzęk stóp i kostek. Podwójne widzenie. Utrudnione lub bolesne oddawanie moczu. Osłabienie apetytu. Nerwowość. Gdy pojawią się powyższe niepożądane objawy, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Advil opakowanie: tabletki powlekane

Jeśli zamierzasz przyjmowanie advil to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał IBUPROFENUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Advil. Poznaj skutki uboczne Advil i odpowiednie przyjmowanie leku ADVIL zamiennik.

Od lekarza: Advil, IBUPROFENUM

Dodaj opinię o Advil, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Advil, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje IBUPROFENUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .