Do czego jest Afonilum Sr 375? Inna nazwa leku: THEOPHYLLINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Afonilum Sr 375

Nazwa międzynarodowa dla Afonilum Sr 375: THEOPHYLLINUM

Lek Afonilum Sr 375 informacje: Lek rozluźnia mięśnie oskrzeli, rozszerzając w ten sposób drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie.
Afonilum Sr 375 dawkowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej i innych dróg oddechowych, przebiegających ze zwężeniem ich światła.
Afonilum Sr 375 metoda: Kapsułki o przedłużonym działaniu (retard) stosuje się zwykle raz na dobę (nie stosuj u dzieci do 12 roku życia) - połykaj w całości! Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Afonilum Sr 375 poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z tej grupy. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze. O tym, że chorujesz na padaczkę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Afonilum Sr 375 w przypadku:
Afonilum Sr 375 skutki uboczne: Nudności, wymioty, bóle brzucha. Utrata apetytu i biegunka (rzadziej). Powyższe działania nie występują lub mają znacznie mniejsze nasilenie, gdy zażywasz lek w trakcie posiłku. Bóle głowy, wzmożona pobudliwość, bezsenność, drażliwość. Jeżeli powyższe dolegliwości nie słabną, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Afonilum Sr 375: Spadek ciśnienia krwi, niemiarowe bicie serca. Zaczerwienienie twarzy, szybki oddech. Jeżeli pojawi się wysypka skórna, to znaczy że masz uczulenie na ten lek. Skontaktuj się wówczas z lekarzem.
Wygląd Afonilum Sr 375 opakowanie: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

Informacje THEOPHYLLINUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Afonilum Sr 375, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Afonilum Sr 375, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.