Do czego jest Aldizem? Inna nazwa leku: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Aldizem

Nazwa międzynarodowa dla Aldizem to lek DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM.

Lek Aldizem informacje dla Pacjenta: Należy do klasy leków zwanych "blokerami kanału wapniowego". Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca ++ ) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu. Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.
Lekarz Aldizem dawkowanie: Stosowany nadciśnieniu tętniczym oraz w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).
Aldizem metoda: Lek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj co 6 godzin, przed posiłkami i przed snem . Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.
Aldizem poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.
Nie korzystaj z Aldizem w przypadku: Alkoholu.
Aldizem skutki uboczne: Uczucie zmęczenia. Nudności. Utrata apetytu. Bóle głowy. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Aldizem: Obrzęki kostek i stóp. Wysypkę skórną. Nieregularną akcję serca. Zaparcia. Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Aldizem opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie aldizem to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Aldizem. Poznaj skutki uboczne Aldizem i odpowiednie przyjmowanie leku ALDIZEM zamiennik.

Od lekarza: Aldizem, DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Dodaj opinię o Aldizem, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Aldizem, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .