Do czego jest Amlozek? Inna nazwa leku: AMLODYPINE BESYLATE wskazania i przeciwskazania amlozek.

Czy pomocne?

Lek Amlozek

Nazwa międzynarodowa dla Amlozek to lek AMLODYPINE BESYLATE.

Lek Amlozek informacje dla Pacjenta: Amlodypina należy do tzw. blokerów kanłu wapniowego. Oznacza to, że blokuje napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego oraz naczyń krwionośnych. Obniża zapotrzebowanie serca na tlen i rozszerza tętniczki wieńcowe. Obniża ciśnienie krwi poprzez rozszerzenie naczyń obwodowych.
Lekarz Amlozek dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego. W leczeniu niedokrwienia mięśnia sercowego.
Amlozek metoda: Lek stosowany jest doustnie w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Najczęściej jeden raz na dobę. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!
Amlozek poinformuj lekarza: O tym,że chorujesz na wątrobę. O tym,że jesteś uczulony na ten lek. Poinformuj lekarza,jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Amlozek w przypadku:
Amlozek skutki uboczne: Bóle głowy,zawroty głowy. Obrzęki. Uczucie zmęczenia i senność. Bóle brzucha, nudności. Zaczerwienienie twarzy. Kołatanie serca. Duszność. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości ulegały nasileniu, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Amlozek: Świąd i wysypkę. Osłabienie. Skurcze mięśniowe.
Wygląd Amlozek opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie amlozek to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał AMLODYPINE BESYLATE lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Amlozek. Poznaj skutki uboczne Amlozek i odpowiednie przyjmowanie leku AMLOZEK zamiennik.

Od lekarza: Amlozek, AMLODYPINE BESYLATE

Dodaj opinię o Amlozek, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Amlozek, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje AMLODYPINE BESYLATE zastosowanie w Słownik lekarstw A .