Do czego jest Androcur? Inna nazwa leku: CYTOPROTERONI ACETAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Androcur

Nazwa międzynarodowa dla Androcur: CYTOPROTERONI ACETAS

Lek Androcur informacje: Lek o działaniu hormonalnym (pochodna progesteronu) przeciwnym do hormonów męskich. Hamuje wpływ hormonów męskich na wszystkie tkanki i narządy.
Androcur dawkowanie: Nadmierna pobudliwość płciowa u mężczyzn oraz nowotwory gruczołu krokowego. U kobiet leczenie nadmiernego owłosienia nie związanego z nowotworem, po usunięciu narządów rodnych, przy przekwitaniu. Przy przedwczesnym dojrzewaniu u dzieci.
Androcur metoda: Dawkowanie jest uzależnione od rodzaju schorzenia i indywidualne dla każdego chorego.
Androcur poinformuj lekarza: Poinformuj lekarza o chorobach wątroby: żółtaczka zaporowa (kamica żółciowa), wrodzone żółtaczki (zesp. Gilberta, Rotora, Dubin-Jonsona), przebyte lub obecne nowotwory wątroby. O tym, że chorujesz na endometriozę. O tym, że chorujesz na porfirię. O tym, że masz niewyjaśnione krwawienia z dróg rodnych. O tym, że chorujesz na cukrzycę (zwłaszcza długotrwale). O przebytej chorobie zatorowo-zakrzepowej. O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży, lub karmisz piersią.
Nie korzystaj z Androcur w przypadku:
Androcur skutki uboczne: U mężczyzn: -- zahamowanie produkcji plemników, -- przejściowa niepłodność, -- bolesny przerost gruczołu piersiowego. U kobiet: -- zaburzenia miesiączkowania, -- bóle głowy (migrena), -- uczucie znużenia. Stosowanie leku może spowodować również: zmniejszenie owłosienia głowy i ciała, dodatkowe obciążenie wątroby.
Inne skutki uboczne Androcur:
Wygląd Androcur opakowanie: tabletki

Informacje CYTOPROTERONI ACETAS zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Androcur, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Androcur, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.