Do czego jest Anopyrin 400? Inna nazwa leku: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Anopyrin 400

Nazwa międzynarodowa dla Anopyrin 400 to lek ACIDUM ACETYLSALICYLICUM.

Lek Anopyrin 400 informacje dla Pacjenta: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy, w większych dawkach działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Lekarz Anopyrin 400 dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów w przebiegu chorób reumatycznych, bólów głowy i nerwów, w bolesnym mięsiączkowaniu, w leczeniu bólów związanych z chorobą nowotworową.
Anopyrin 400 metoda: Przed zastosowaniem leku skontaktuj się z lekarzem. Przyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletek, dzielić można jedyne tabletki podzielne z rowkiem poprzecznym. Dorośli: w stanach gorączkowych 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie, w chorobie reumatycznej i gośćcu przewlekłym, zgodnie z zaleceniami lekarza najczęściej 1-2 tabletki 3-4 razy dziennie, łącznie z witaminą C i K. U dzieci poniżej 12-ego roku życia i niemowląt jedynie po konsultacji z lekarzem: 30-60 mg/kg masy ciała na dobę, co 4-6 godzin jako lek przeciwreumatyczny 65-130 mg/kg masy ciała na dobę, co 4-6 godzin. Podczas leczenia infekcji bakteryjnych i choroby przeziębieniowej nie zażywaj leku dłużej niż 10 dni. Gdy chorujesz na cukrzycę, przyjmowanie większych dawek leku może wpłynąć na wyniki glukozy we krwi. Poradź się wtedy lekarza. Przyjęcie zbyt dużej dawki (dawek) może spowodować zatrucie, które objawia się: szybkim oddychaniem, silnym, ciągłym bólem głowy, szumem i brzęczeniem w uszach, stanem podniecenia i zamroczenia. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas gdy, przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej! Dokładne dawkowanie znajduje się na ulotce producenta. CZĘSTE I DŁUGIE PRZYJMOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH PROWADZI DO ROZWOJU CIĘżKICH SCHORZEŃ WĄTROBY I NEREK
Anopyrin 400 poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Ibuprofen, Piroksikam, Indometacynę, Naproksen, Fenylobutazon). O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego. O chorobach krwi - hemofilii, skazie krwotocznej. O chorobie nerek lub wątroby. O atakach dny moczanowej. Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie. Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Anopyrin 400 w przypadku: Napojów alkoholowych.
Anopyrin 400 skutki uboczne: Nudności, wymioty i bóle brzucha, Owrzodzenie przewodu pokarmowego. Krwawienia z dziąseł, krwiomocz, łatwe "siniaczenie" po niewielkich urazach. Gdy dolegliwości te nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Anopyrin 400: Może również wywołać reakcję uczuleniową (alergiczną), objawiającą się obrzękiem, zaczerwienieniem skóry, pokrzywką, swędzeniem skóry, katarem z nosa, obrzmieniem gardła, bólem w klatce piersiowej i trudnościami w oddychaniu. U dzieci może wywołać groźny zespół chorobowy, polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu (zespół Rey'a). Mogą wystąpić wówczas: bóle głowy, nudności, zmiany w zachowaniu. Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Szum w uszach i osłabienie słuchu. Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).
Wygląd Anopyrin 400 opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie anopyrin 400 to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał ACIDUM ACETYLSALICYLICUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Anopyrin 400. Poznaj skutki uboczne Anopyrin 400 i odpowiednie przyjmowanie leku ANOPYRIN 400 zamiennik.

Od lekarza: Anopyrin 400, ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Dodaj opinię o Anopyrin 400, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Anopyrin 400, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje ACIDUM ACETYLSALICYLICUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .