Do czego jest Anteovin? Inna nazwa leku: ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Anteovin

Nazwa międzynarodowa dla Anteovin: ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM

Lek Anteovin informacje: Lek złożony o działaniu zbliżonym do naturalnych żeńskich hormonów pęcherzykowych "estrogenów".
Anteovin dawkowanie: Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony płciowe.
Anteovin metoda: W zapobieganiu ciąży stosuj 1 dawkę dziennie przez 21 dni (pierwszą w 5 dniu od początku krwawienia miesięcznego). Następnie po 7 dniach przerwy, powtarzaj taki sam 21 dniowy cykl tak długo, jak chcesz stosować antykoncepcję. Najlepiej jest przyjmować lek o zbliżonej porze każdego dnia. Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zaleceń lekarskich. Jeżeli zapomnisz przyjąć lek, następnego dnia zażyj go rano i wieczorem. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Anteovin poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia. O tym, że masz chorą na wątrobę lub nerki albo oba narządy jednocześnie. O tym, że miewasz dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego. O tym, że chorujesz na przewlekłe zapalenie jelita grubego. O tym, że stwierdzono u Ciebie zmiany guzowate w piersi. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia. O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. O tym, że przebyłaś w czasie ciąży żółtaczkę lub zatrucie ciążowe. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Anteovin w przypadku: Alkoholu.
Anteovin skutki uboczne: Tkliwość i powiększenie piersi. Bóle głowy. Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe niepożądane działania ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby działania te utrzymywały się i stawały się dokuczliwe oraz w razie występowania krwawień międzymiesiączkowych, skontaktuj się z lekarzem. Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych.
Inne skutki uboczne Anteovin: Stany zwiększonej krzepliwości krwi. Może powodować uszkodzenie wątroby. Przyrost wagi ciała. Wyjątkowo rzadko: -- zwiększa występowanie nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.
Wygląd Anteovin opakowanie: tabletki

Informacje ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Anteovin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Anteovin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.