Do czego jest Apo-allopurinol? Inna nazwa leku: ALLOPURINOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Apo-allopurinol

Nazwa międzynarodowa dla Apo-allopurinol: ALLOPURINOLUM

Lek Apo-allopurinol informacje: Lek obniża zawartość kwasu moczowego we krwi i moczu.
Apo-allopurinol dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby, zwanej dną moczanową lub podagrą i niektórych postaci kamicy nerkowej.
Apo-allopurinol metoda: Lek stosowany jest doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Najczęściej lek przyjmujemy co 8 godzin, w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu , popijając płynem. Ściśle przestrzegaj wielkości zaleconej dawki. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie, że nie zażyłeś poprzedniej dawki!
Apo-allopurinol poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nerki. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o Ampicylinie, lekach zwiększających wydalanie moczu, lekach przeciwzakrzepowych.
Nie korzystaj z Apo-allopurinol w przypadku: Witaminy C. Napojów alkoholowych.
Apo-allopurinol skutki uboczne: Wysypka skórna (jeżeli wysypka się nasila i nie ustępuje, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem). Nudności, wymioty, bóle brzucha. Żółtaczka w wyniku uszkodzenia wątroby. Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Apo-allopurinol: Senność i zawroty głowy. Zmiany we krwi.
Wygląd Apo-allopurinol opakowanie: tabletki

Informacje ALLOPURINOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Apo-allopurinol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Apo-allopurinol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.