Do czego jest Apo-nifed? Inna nazwa leku: NIFEDIPINUM wskazania i przeciwskazania apo-nifed.

Czy pomocne?

Lek Apo-nifed

Nazwa międzynarodowa dla Apo-nifed to lek NIFEDIPINUM.

Lek Apo-nifed informacje dla Pacjenta: Należy on do grupy leków zwanych "blokerami kanału wapniowego". Blokuje ona napływ jonu wapnia (Ca ++ ) do komórek mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych. Osłabia kurczliwość mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych. Zmniejsza w ten sposób zapotrzebowanie serca na tlen, a poprzez rozszerzenie naczyń zwiększa zaopatrzenie serca w tlen.
Lekarz Apo-nifed dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego.
Apo-nifed metoda: Lek przyjmowany jest doustnie, zazwyczaj co 6 lub co 8 godzin. Kapsułki należy przyjmować po posiłkach , połykając w całości, popijając niewielką ilością wody. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Apo-nifed poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nerki, wątrobę, przewlekłą niewydolność serca. O tym, że chorujesz na cukrzycę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach zażywanych aktualnie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz Atenolol, Propranolol, Sectral, Metoprolol.
Nie korzystaj z Apo-nifed w przypadku: Alkoholu.
Apo-nifed skutki uboczne: Nadmierna nerwowość. Skurcze mięśni. Uczucie gorąca. Osłabienie i skłonność do szybkiego męczenia się. Bóle gardła. Obrzęk błony śluzowej nosa. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Apo-nifed: Uczucie duszności. Obrzęki nóg. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty).
Wygląd Apo-nifed opakowanie: kapsułki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie apo-nifed to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał NIFEDIPINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Apo-nifed. Poznaj skutki uboczne Apo-nifed i odpowiednie przyjmowanie leku APO-NIFED zamiennik.

Od lekarza: Apo-nifed, NIFEDIPINUM

Dodaj opinię o Apo-nifed, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Apo-nifed, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje NIFEDIPINUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .