Do czego jest Apo-sulfatrim? Inna nazwa leku: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM.

Czy pomocne?

Lek Apo-sulfatrim

Nazwa międzynarodowa dla Apo-sulfatrim: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM)

Lek Apo-sulfatrim informacje: Lek wykazuje szerokie działanie bakteriobójcze na wiele gatunków bakterii. Każdy ze składników leku hamuje aktywność enzymów niezbędnych w życiu bakterii.
Apo-sulfatrim dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych i nerek (zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, nerek), zakażeń dróg oddechowych (szczególnie zapalenia, płuc wywołanego przez Pneumocystis carinii, tzw. pneumocystozy). Stosowany jest również w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego, wywołanych Salmonellą i Shigellą, zakażeń skóry; w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zapalenia wsierdzia, gruczołu krokowego i innych.
Apo-sulfatrim metoda: Dawkę i częstotliwość zażywania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosowany jest co 12 godzin, po spożyciu posiłku . U dzieci stosujemy lek w różnych dawkach w zależności od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Apo-sulfatrim poinformuj lekarza: O tym, że cierpisz na choroby serca. O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z grupy Sulfonamidów (np. Amidoksal, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Apo-sulfatrim w przypadku:
Apo-sulfatrim skutki uboczne: Nudności, wymioty. Wysypka skórna, zapalenie języka. Bóle i zawroty głowy. Uczucie senności. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem. Gdy zaobserwujesz wysypkę skórną, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Apo-sulfatrim:
Wygląd Apo-sulfatrim opakowanie: tabletki

Informacje CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM) zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Apo-sulfatrim, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Apo-sulfatrim, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.