Do czego jest Apo-timol 5? Inna nazwa leku: TIMOLOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Apo-timol 5

Nazwa międzynarodowa dla Apo-timol 5: TIMOLOLUM

Lek Apo-timol 5 informacje: Lek działa na receptory beta adrenergiczne. Zmiejsza aktywność układu nerwowego wegetawywnego, regulującego pracę serca.
Apo-timol 5 dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dusznicy bolesnej oraz w leczeniu migreny.
Apo-timol 5 metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek przyjmuje się zwykle doustnie, co 8-12 godzin. Lek należy odstawiać, stopniowo zmniejszając dawki. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Apo-timol 5 poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na dychawicę oskrzelową lub inne choroby dróg oddechowych, których przebieg zwiazany jest ze zwężeniem drzewa oskrzelowego (duszność). O tym, że chorujesz na serce. O tym, że chorujesz na zaburzenia rytmu serca. O tym, że masz zaburzenia krążenia mózgowego. O tym, że masz wolną akcję serca. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Apo-timol 5 w przypadku: Napojów alkoholowych.
Apo-timol 5 skutki uboczne: Uczucie zmęczenia, bóle i zawroty głowy, ból w klatce piersiowej. Niemiarowe i wolniejsze bicie serca. Nudności. Powyższe objawy są zwykle przejściowe. Gdyby nie ulegały one osłabieniu, a wręcz nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Apo-timol 5: Trudności z oddychaniem. Uczucie osłabienia.
Wygląd Apo-timol 5 opakowanie: tabletki

Informacje TIMOLOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Apo-timol 5, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Apo-timol 5, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.