Do czego jest Arifon? Inna nazwa leku: INDAPAMIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Arifon

Nazwa międzynarodowa dla Arifon: INDAPAMIDUM

Lek Arifon informacje: Jest to lek moczopędny, jednak jego działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi wynika głównie z bezpośredniego działania rozkurczowego na mięśniówkę naczyń krwionośnych, a w mniejszym stopniu poprzez zwiększenie diurezy. Ponadto lek zmniejsza przerost mięśnia lewej komory serca.
Arifon dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego. W leczeniu nadciśnienia tętniczego współistniejącego z cukrzycą.
Arifon metoda: Dawkowanie leku ustala lekarz - zwykle przyjmuje się 1 tabletkę dziennie, najlepiej rano. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki leku, nawet jeżeli zapomniałeś zażyć lek na czas.
Arifon poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na wątrobę. O tym, że występują u ciebie zaburzenia naczyniowe w obrębie ośrodkowego układu naczyniowego. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że jesteś uczulony na ten lek. Powiadom lekarza,że jesteś lub możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Arifon w przypadku:
Arifon skutki uboczne: Obniżenie stężenia potasu w surowicy krwi (kurcze mięśni) -- rzadko. Podwyższone stężenie kwasu moczowego w surowicy. Spadki ciśnienia tętniczego po zmianie pozycji z leżącej na stojącą. Gdyby powyższe dolegliwości niepożądane nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Arifon: Osłabienie. Objawy alergiczne. Nudności, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zawroty, bóle głowy - występują bardzo rzadko i zwykle ustępują po zmniejszeniu dawki.
Wygląd Arifon opakowanie: tabletki powlekane

Informacje INDAPAMIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Arifon, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Arifon, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.